Trwają uroczystości 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych

Dzisiaj trwają uroczystości 40. rocznicy  podpisania Porozumień Sierpniowych. W Pile o godz. 12.00 odbyło się składanie wiązanek kwiatów pod Obeliskiem na Rondzie Solidarności.

Dziękuję wszystkim przybyłym za obecność. Ze względów epidemicznych dzisiejsza uroczystość bez “pompy” – mówił Adam Dopierała – przewodniczący pilskiego oddziału NSZZ “Solidarność”.

Składamy dzisiaj hołd, dla tamtych bohaterów, którzy pokazali co to jest męstwo, co to jest charyzma i wreszcie co to jest odpowiedzialność za drugiego człowieka. Wielu z nich jest tutaj dzisiaj obecnych i chciałbym im serdecznie podziękować – dodał Eligiusz Komarowski – starosta pilski.

Przewodniczący pilskiego oddziału NSZZ “Solidarność” Adam Dopierała wyraził żal, że Piła jako jedno z nielicznych miast w Wielkopolsce nie wyraziła zgody na umieszczenie flag “Solidarności” w mieście.

Po  złożeniu kwiatów,  w kościele pw. Św. Rodziny w Pile,  odbyła się msza w intencji Ojczyzny, z podziękowaniem za 40 lat “Solidarności”. W jej trakcie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart