Connect with us

Ludzie

Tłumy na Charytatywnym Koncercie dla Filipa

Published

on

W piątek po południu w Invest Parku odbył się Charytatywny Koncert dla Filipa. 11-latek z Piły cierpi na guza mózgu. Koszt operacji to nawet 300.000 zł.

Na imprezę przygotowaną przez przyjaciół Filipa przyszły prawdziwe tłumy mieszkańców Piły i okolic. Historia 11-latka, który jeszcze kilka miesięcy temu funkcjonował normalnie i uprawiał sport, poruszyła serca wszystkich.

W trakcie imprezy można było nabyć ciasta, książki, maskotki, napić się gorącej kawy czy herbaty, a także wziąć udział w licytacjach. Można było także posłuchać koncertów.

– Jestem pod olbrzymim wrażeniem tego co się tu dzieje. Nie spodziewałem się takiego odzewu – powiedział nam wzruszony Piotr Kaźmierczak, tata Filipa.

W lipcu 2019 roku u nastolatka zdiagnozowano guza mózgu – potężnego czaszkogardlaka. Jeszcze w lipcu guza usunięto w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i od tej pory Filip jest pod opieką specjalistów. Wszystko wskazywało, że najgorsze jest już za Filipem i jego rodziną.

Advertisement

Stan zdrowia Filipa bardzo się poprawiał, wrócił do szkoły i prawie normalnego życia. Niestety wynik kontrolnego rezonansu załamał nas. Guz bardzo szybko odrasta. Konieczna jest kolejna operacja pod koniec stycznia, a potem naświetlanie – mówią rodzice Filipa, apelując o pomoc bo koszty leczenia są ogromne. Mowa o kilkuset tysiącach złotych.

Filip jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”. Pieniądze na jego leczenie można wpłacać na konto, którego numer jest dostępny na stronie Fundacji (https://www.kawalek-nieba.pl/filip-kazmierczak/). Wpłat można dokonywać też za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl (https://pomagam.pl/filip-kazmierczak).

Na Facebooku powstała grupa “Razem dla Filipa Kaźmierczaka” (https://www.facebook.com/groups/RazemDlaFilipaKazmierczaka/). Znajdziecie tam wszystkie informacje o Filipie i o tym, jak można mu pomóc w walce z guzem. Członkowie grupy prowadzą też aukcje, z których pieniądze zostaną przekazane na leczenie 11-latka z Piły.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

Na dworcu PKP w Pile ustawiono tabliczkę przy figurze Świętej Katarzyny

Published

on

By

W piątek przy figurze Świętej Katarzyny na dworcu PKP w Pile zamontowano tabliczkę informacyjną.

Św. Katarzyna Aleksandryjska to patronka polskich kolejarzy.
Urodziła się ok. 282 roku w Aleksandrii w Egipcie. Była córką króla Kustosa. Według tradycji była bogatą i wykształconą chrześcijanką z Aleksandrii, która przyjęła śluby czystości. Poniosła śmierć męczeńską w wieku 18 lat.
W ikonografii św. Katarzyna przedstawiana jest w koronie królewskiej, z palmą męczeńską w dłoni. Jej atrybutami są: anioł, Dziecię Jezus, nakładające na jej palec pierścień jako oblubienicy, filozofowie, z którymi prowadziła dysputę, gałązka palmowa, koło, na którym była łamana, korona w ręku, krzyż, księga, miecz, piorun.
Purpura jest znakiem godności królewskiej, ale oznacza również krew, przez co symbolizuje męczeństwo. Kolor zielony symbolizuje nadzieję, młodość, sprawiedliwość oraz odrodzenie. To kolor przyrody, kolor życia. Oznacza pełne nadziei pielgrzymowanie do domu Ojca.
Kolejarze obrali ją sobie za Patronkę, uważając, że skoro pod kołem męczeńskim nie zginęła – to uchroni też innych od śmierci pod kołami pociągów. Wizerunek świętej widnieje na wielu kolejarskich sztandarach, na wielu dworcach kolejowych są jej kapliczki. Kult świętej Katarzyny jest wśród braci kolejarskiej bardzo żywy.
– Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu instalacji: Panu Arkadiuszowi Zielińskiemu, Panu Szymonowi Gutowi, Panu Dariuszowi Peruckiemu, Panu Filipowi Palczewskiemu – mówi Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Effata.
Pomnik Św. Katarzyny znajduje się na pilskim dworcu PKP.

Continue Reading

Ludzie

14. rocznica katastrofy smoleńskiej

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Dzisiaj mija 14. rocznica katastrofy smoleńskiej. Jak ją zapamiętaliśmy?

10 kwietnia w 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości, w tym najważniejsi dowódcy Wojska Polskiego i parlamentarzyści. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z 10 kwietnia 2010 roku w Pile. Materiał udostępniony przez Telewizję Internetową ITVPILA.

 

Advertisement

Źródło: PAP

Continue Reading

Advertisement
Advertisement