Connect with us

Wiadomości

Szykują się zmiany ulic w Pile

Published

on

Zgodnie z obowiązującą ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, zwaną popularnie ustawą dekomunizacyjną, termin w którym należy dokonać zmian ulic upływa 2 września 2017 r. Do tego czasu zostaną podjęte stosowne uchwały Rady Miasta Piły zmieniające nazwy pilskich ulic i placu, wytypowanych do zmiany.

-Aby złagodzić skutki tej zmiany i mimo wszystko zachować elementy dialogu społecznego, nie chcemy narzucać nowych nazw i proponujemy, aby to mieszkańcy dokonali wyboru, pod jakim adresem będą mieszkać – mówi zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska.

Dla poszczególnych ulic komisja ds. nazewnictwa zaproponowała następujące nazwy:

Dla ul. Bohaterów Stalingradu

Advertisement

– ul. Teofila Drozdowskiego,

– ul. Spacerowa,

– ul. Wielkopolska.

Dla ul. Buczka:

Advertisement

– ul. Arsenałowa,

– ul. Nowogrodzka,

– ul. Staromiejska.

Dla ul. Walki Młodych:

Advertisement

– ul. Ks. Jerzego Rumaka,

– ul. Długa,

– ul. Młodych.

Dla ul. Matwiejewa:

Advertisement

– ul. Zbigniewa Religi,

– ul. Marcina ze Sławska,

– ul. Medyczna.

Dla ul. Armii Ludowej:

Advertisement

– ul. kpr. Piotra Konieczki,

– ul. Górna,

– ul. Władysława Warneńczyka.

Dla ul. Siemiradzkiego:

Advertisement

– ul. Szpitalna,

– ul. płk. Kazimierza Rybickiego

– trzecia propozycja zostanie podana w terminie późniejszym (tj. do dnia rozpoczęcia konsultacji).

Konsultacje w sprawie zmiany nazw wyżej wymienionych ulic odbędą się pomiędzy 30 maja i 14 czerwca b.r. Uprawnionymi do konsultacji są pełnoletni mieszkańcy tych ulic. Aby wziąć udział w konsultacjach należy odwiedzić punkt konsultacyjny w terminie wskazanym poniżej i tam osobiście wypełnić i zostawić ankietę konsultacyjną.

Advertisement

Wykaz punktów konsultacyjnych:

1.Walki Młodych – 6 czerwca, 16:00 – 18:00 – skrzyżowanie ulic Walki Młodych i Zygmunta Starego

2.Siemiradzkiego – 8 czerwca, 16:00 – 18:00 – skrzyżowanie ulic Wysokiej i Siemiradzkiego

3. Armii Ludowej i Czwartaków – 9 czerwca, 16:00 – 18:00 – ul. Armii Ludowej

Advertisement

4. 14 Lutego, Buczka, Bohaterów Stalingradu – 14 czerwca, 16:00 – 18:00 u zbiegu ulic Buczka, Śródmiejskiej i 1 Maja, przystanek autobusowy

5. Matwiejewa – 13 czerwca, 16:00 – 18:00 pasaż przy ul. Matwiejewa

Ankiety od wtorku 30 maja będą dostępne również na www.pila.pl, www.konsultacjespoleczne.pila.pl , w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Piły. Pobraną i wypełnioną ankietę należy dostarczyć do Urzędu Miasta osobiście, lub pocztą na adres Biuro Prezydenta, Urząd Miasta Piły, Plac Staszica 10, 64-920 Piła. Następnym krokiem będzie opracowanie projektów uchwał, które zostaną przedstawione na sesji Rady Miasta Piły, która jako organ uchwałodawczy Gminy podejmie decyzję o przyjęciu konkretnych nazw.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Pancerna majówka w Pilskim Muzeum Wojskowym

Published

on

By

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się “Pancerna Majówka”, którą w dniach 3-4 maja organizuje Pilskie Muzeum Wojskowe.

– W piątek  3 maja zapraszamy na pierwszą prezentację czołgu związanego z historią Piły!!!! Jest to kolejny wielki powrót “do domu” po Tygrysku i Iskrze. Tego modelu czołgu nie było w Pile ponad 20 lat – zapewnia Przemysław Olszyński – dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.
Atrakcje:
– pokazy zdalnie sterowanych modeli dużych czołgów i spotkanie z elitą polskich modelarzy z RC TANK, którzy je zbudowali,
– możliwość kierowania modelami czołgów dla dzieci,
– wystawa sprzętu wojskowego,
– przejażdżki pojazdami wojskowymi,
– grochówka wojskowa
Program na sobotę 04.05.2024r.
– zwiedzanie z przewodnikiem, wejścia o godzinach: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 zbiórka przy schronohangarze nr 1 (przy parkingu),
– przejażdżki pojazdami wojskowymi,
– gastronomia.
– Uruchomienie i renowacja czołgu była możliwa dzięki wsparciu naszych Przyjaciół: CSWL, ASTANET, JENOX, KM IMPORT, RENOVATIO, STANIEK, TROTON – dodaje P. Olszyński.
Szczegóły dojazdu na naszej stronie pmw.pila.pl w zakładce “Odwiedź”

Continue Reading

Ludzie

KGW Dziembowo świętowało piękny jubileusz

Published

on

By

fot. FB/UMiG Kaczory

Panie z KGW Dziembowo w towarzystwie zaprzyjaźnionych organizacji oraz władz samorządowych w sobotni wieczór świętowały piękny jubileusz 60-lecia.

Tę znakomitą ucztę dla ciała i ducha rozpoczęła Przewodnicząca Koła Natalia Perz, która przywitała przybyłych gości oraz przedstawiła rys historyczny koła:
„Koło powstało 15 kwietnia 1964 roku z inicjatywy Pani Izabeli Kaźmierczyk, która jako pierwsza pełniła funkcję przewodniczącej. Następnie funkcje te obejmowały kolejno Danuta Gonia, Krystyna Zdanowska i Renata Dorsz. Jak wynika z zachowanych dokumentów najprawdopodobniej w roku 1996 działalność KGW została zawieszona i przerwa ta trwała 9 lat. 8 marca 2005 roku na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez sołtysa Jana Kieruja działalność Koła została wznowiona a na przewodniczącą wybrano Panią Marię Renatę Bąkowską, która pełniła tę funkcję do 12 lipca 2016 roku. Po niej funkcję przewodniczącej Koła przejęła Pani Natalia Perz i pełni ją po dziś dzień. Przez te 60 lat działalności koło prężnie funkcjonowało. W 2021 roku Panie wpisały Koło do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich
Nie obyło się bez podziękowań. Najważniejsze podziękowania powędrowały do członkiń, których aktualnie jest w kole 43. Panie dostały pamiątkowy list oraz kubek z logiem koła. Specjalne wyróżnienia trafiły na ręce Pań szczególnie zasłużonych dla koła, które są w Kole od samego powstania, mianowicie do: Pani Anieli Rucińskiej, Pani Teresy Zodrow oraz Pani Barbary Strankowskiej oraz do byłych przewodniczących Pani Danuty Goni oraz do Pani Marii Renaty Bąkowskiej.
Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski złożył Paniom życzenia. Podkreślił jak przez lata działalności Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembowie potrafiło zrzeszać mieszkańców. Na ręce przewodniczącej złożył życzenia i gratulacje, a także pamiątkową statuetkę, list oraz bukiet kwiatów. Nie omieszkał również pominąć byłych przewodniczących Koła, które tak wiele do niego wniosły na przestrzeni tych 60 lat.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement