Connect with us

Wiadomości

Strzelanie Trzeciomajowe Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Published

on

Sezon strzelecki 2024 na Strzelnicy Walochówka został oficjalnie rozpoczęty Strzelaniem 3 Majowym Bractwa Kurkowego w Wysokiej.

Jak zwykle rywalizowano w strzelaniu do tarcz honorowych oraz Tarczy Królewskiej a także w strzelaniu do Kura. Najlepszym w strzelaniu do tarczy ufundowanej przez Brata Waldemara Koteckiego okazał się Brat Roman Sadzak, który wyprzedził Siostra Patrycję Liebrecht i Nikolę Sieniawską.

Z kolei, w strzelaniu do tarczy honorowej Brata Franciszka Miedzińskiego zwyciężyła Siostra Patrycja Liebrecht przed Lilianną Waśkowiak i Bratem Arturem Kłyszem.

W rywalizacji o tytuł Króla Trzeciomajowego Bractwo Kurkowe w Wysokiej A.D. 2024 najlepszym okazał się Brat Rafał Waśkowiak. Tytuł I Rycerza przypadł w udziale Bratu Romanowi Sadzakowi, a II Rycerza Bratu Arturowi Kłyszowi.

Advertisement

Turniej tradycyjnie zakończyło Strzelanie do Kura. Zwyciężył w nim Brat Jan Rymarski, przed Braćmi: Janem Mrotkiem i Romanem Sadzakiem.

Podczas strzelania – Staś Ramusiewicz, zwycięzca licytacji Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mógł spróbować strzelania z różnych rodzajów broni.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement