Connect with us

Na sygnale

Strażacka akcja na Jeziorze Miejskim

Published

on

25 stycznia 2023 r. na Jeziorze Miejskim w Chodzieży odbyły się ćwiczenia zgrywające z zakresu ratownictwa na akwenach wodnych.

Około godz. 10:00 do SK KP PSP w Chodzieży od osoby postronnej wpływa informacja o wypadnięciu z łodzi jednego wędkarza na Jeziorze Miejskim w Chodzieży na wysokości Stanicy WOPR (telefoniczna od przechodnia). Według zgłaszającego w wodzie znajdują się
prawdopodobnie dwie osoby w odległości ok. 100 m od linii brzegowej, którzy utrzymują się na powierzchni wody.

O godzinie 10:01 rozpoczyna się dysponowanie SiS do miejsca koncentracji … z takim scenariuszem zmierzyli się strażacy z JRG PSP w Chodzieży, którzy w głównej mierze ćwiczyli dotarcie oraz podejmowanie osób poszkodowanych z wody przy pomocy dostępnego sprzętu ratowniczego.

Dodatkowo strażacy przetrenowali organizację terenu działań ratowniczych, organizację punktu przyjęcia osób poszkodowanych, ewakuację osób poszkodowanych do brzegu oraz przypomnieli sobie warunki terenowe i charakterystykę akwenu wodnego – jezioro
Miejskie w Chodzieży.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading