Connect with us

Na sygnale

Ile mandatów nałożyła Straż Miejska w Pile?

Published

on

Straż Miejska w Pile podsumowała ubiegły rok. Z danych udostępnionych przez miejskich strażników wynika, że w okresie całego 2021 roku Straż Miejska w Pile ujawniła 578 wykroczeń. Grzywną ukarano 174 osoby na łączną kwotę 18.460,00 zł, a do Sądu skierowano 39 wniosków.

Najczęściej ujawnianymi przypadkami naruszeń porządku na terenie miasta było:
– nie przestrzeganie przepisów dotyczących zatrzymania i postoju pojazdu.
– niszczenie i uszkadzanie zieleni i urządzeń użyteczności publicznej oraz  nie przestrzeganie zasad utrzymania czystości i porządku.
-nieprzestrzegania przepisów związanych z opieką nad zwierzętami.
– wykroczenia przeciwko obyczajowości publicznej.

W roku 2021 w związku z ujawnionymi przez Straż Miejską wykroczeniami wylegitymowane zostały 869 osób (sprawcy wykroczeń). Na 210 osób w postępowaniu mandatowym nałożono grzywnę na kwotę 22360 zł. Wobec 614 zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, zwrócenia uwagi. Przeciwko 45 osobom zostały skierowane wnioski do Sądu o ukaranie.

Straż Miejska w 2012 r. rozpoczęła realizację zakresu działań, jakim jest nadzór nad osobami skazanymi na  krótkotrwałą karę ograniczenia wolności orzeczoną przez Sąd Rejonowy w Pile. Osoby te wykonują prace społecznie użyteczne na rzecz mieszkańców Piły.

Advertisement

W 2021 r. osoby skazane na krótkotrwałą karę ograniczenia wolności przepracowały 669 godzin. Osoby te wykonują prace porządkowe na terenie miasta, np.: sprzątanie dzikich wysypisk, oczyszczenie chodników i ścieżek rowerowych z piasku i trawy. Przy pomocy osób skazanych w różnych rejonach miasta, przede wszystkim na terenach zalesionych likwidujemy ,,obozowiska osób bezdomnych”. Na bieżąco usuwane są plakaty i ogłoszenia, które rozklejane są w miejscach do tego nie przeznaczonych, głównie są to lampy oświetleniowe, skrzynki energetyczne, elewacje
budynków, drzewa. W okresie zimowym osoby skazane wykonują również prace związane z odśnieżaniem na terenie miasta.

W minionym roku Sąd Rejonowy w Pile skierował do Straży Miejskiej w celu odbycia kary 23 osoby. Skazani zostali ukarani za różne przewinienia, typu jazda bez biletu komunikacją MZK, nie uiszczenie opłaty za przejazd TAXI. Zdarzają się również osoby, które prowadziły pojazdy po spożyciu alkoholu, skazani za kradzieże sklepowe, groźby karalne, posiadanie narkotyków. Wymiar kary określa Sąd, jest ona zależna od społecznej szkodliwości czynu.

Podejmowano stosowane działania w związku z informacjami o przebywającej na terenie osiedli mieszkaniowych dzikiej zwierzynie, której obecność i zachowanie mogły budzić obawy mieszkańców.

Na teren miasta, głównie w rejonie ulic: al. Wojska Polskiego, Hutnicza, Koszalińska, Mickiewicza, Złota, Żeleńskiego, Wyspiańskiego, Pogodna, Półwiejska, Młodych, Wawelska w różnych okresach czasu wtargnęły dziki, które swoim pobytem zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców, jak również wyrządziły szkody w uprawach na
terenach ogrodów działkowych i zieleńców. Dziki te zwabione pozostawionym pożywieniem powracały wielokrotnie na te same miejsca. W związku z dokarmianiem dzików w pobliżu osiedli mieszkaniowych, strażnicy podejmowali działania zmierzające do ustalenia sprawców tych nieodpowiedzialnych postępowań, oraz likwidowali miejsca karmowisk. W sprawie pojawiających się dzików w 2021 roku strażnicy interweniowali 72 razy.

Advertisement

Straż Miejska w Pile w 2021 roku nie założyła ani jednej blokady na samochody.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Nowe informacje w sprawie śmierci spadochroniarza na pilskim lotnisku

Published

on

By

50-letni skoczek spadochronowy zginał w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Pile. Z nieznanych przyczyn mężczyźnie nie otworzył się spadochron.

-50-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego wykonywał skok ze spadochronem z pokładu samolotu. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nie otworzył tego spadochronu i spadł na ziemię. W wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu – mówi sierż. szt. Wojciech Zeszot – oficer prasowy KPP w Pile.

Wiadomo, że skoczek spadł z około 2000 metrów. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin śledczy prowadzili działania mające przybliżyć okoliczności zdarzenia.

-50-latek był doświadczonym skoczkiem. Wykonał kilkaset skoków – dodał policjant.

Prócz Policji Prokuratury śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Państwowa Komisja Badania wypadków Lotniczych.

O sprawie pisaliśmy także TUTAJ.

Advertisement

 

 

Continue Reading