Connect with us

Ludzie

Sprzedaż biletów na PGA 2022 wystartowała!

Published

on

Fani gamingu i nowych technologii mogą już zakupić wejściówki na tegoroczną odsłonę targów Poznań Game Arena.
Poznań Game Arena to największe targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tegoroczna edycja tego projektu została na zaplanowana na 7-9 października 2022. Na zwiedzających, którzy w tym czasie zdecydują się odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie czekają liczne atrakcje, w tym premierowe i przed-premierowe pokazy gier, turnieje esportowe, strefa gier indie, oraz spotkania z gwiazdami YouTube i Twitch.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, PGA 2022 potrwa trzy dni. Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP zainauguruje VIP DAY, z kolei sobota i niedziela będą tzw. dniami dla publiczności. Łącznie na miłośników gier czeka 28 godzin niepowtarzalnej rozrywki i niezapomnianych wrażeń.

Godziny otwarcia targów:
Piątek, 7.10.2022: 10:00-18:00
Sobota: 8.10.2022: 9:00-20:00
Niedziela: 9.10.2022: 9:00-18:00

Bilety już w sprzedaży

Advertisement

W poniedziałek, 30 maja, punktualnie w samo południe wystartowała sprzedaż wejściówek na tegoroczną odsłonę tego wyjątkowego wydarzenia. Bilety na PGA są dostępne w przedsprzedaży na platformie biletowej ToBilet.pl. Ceny poszczególnych wejściówek prezentują się następująco:

Piątek, 7.10.2022 (VIP DAY) – 140 PLN
Sobota, 8.10.2022 – 35 PLN
Niedziela, 9.10.2022 – 30 PLN

W sprzedaży dostępne są również karty wjazdu, które pozwolą na pozostawienie pojazdu na terenie MTP. Cena wjazdówki na wybrany dzień targów to 50 PLN. W dniu targów ceny wszystkich biletów dla publiczności wzrastają, dlatego warto zakupić je wcześniej. Z możliwości bezpłatnego wstępu mogą skorzystać dzieci do lat 3.

***

Grupa MTP – Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od ponad 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych. Lubimy się też dobrze bawić, dlatego z powodzeniem organizujemy autorskie mega eventy dla fanów lotnictwa, motoryzacji, gier komputerowych i jeździectwa.

Advertisement

Poznań Game Arena to największe targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Na zwiedzających czekają m. in. premierowe i przed-premierowe pokazy gier oraz sprzętu gamingowego, turnieje esportowe, strefa gier indie, czy spotkania z gwiazdami YouTube i Twitch.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

Noc Świętojańska w Nowej Wsi

Published

on

By

24 czerwca, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi „Gosposie znad stawu” zorganizowało dla mieszkańców Noc Świętojańską. Mieliśmy przyjemność gościć Burmistrza Trzcianki Pana Krzysztofa Jaworskiego, Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance Panią Dominikę Jeske, Kierownik Biblioteki i Centrum Kultury Panią Ewę Szczepańską oraz radną Panią Janinę Kamińską. Imprezę rozpoczął debiut Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi, które zaśpiewały piosenkę „W moim ogródecku”.

W organizację włączyła się również nasza bibliotekarka Pani Renata z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance – filia w Nowej Wsi, która wcieliła się w postać Kupały – słowiańskie bóstwo płodności, urodzaju oraz miłości i przygotowała opowieść o tradycjach Nocy Świętojańskiej. Mieszkańcy i zaproszeni goście spalili w ognisku ziele bylicy – odpędzając w ten sposób złe moce.

Po emocjonującym turnieju w którym brali udział zaproszeni goście i mieszkańcy, nie mogło zabraknąć przejścia nad staw i puszczania wianków. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi „Gosposie znad stawu” ugotowały dla mieszkańców pyszną grochówkę i upiekły słodkości: rogaliki, drożdżówki i ciasta. Można było również upiec kiełbaskę na ognisku. Zabawa trwała do białego rana. Noc Świętojańska odbyła się na terenie „Ogródka społecznego” gdzie sadziliśmy w maju wspólnie drzewa, krzewy i kwiaty zakupione w ramach projektu Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania w konkursie „Aktywni Mieszkańcy”. Cieszymy się że powstało piękne miejsce do wspólnej integracji wszystkich mieszkańców.

Dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy oraz strażakom z OSP Nowa Wieś za czuwanie nad bezpieczeństwem.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi
„Gosposie znad stawu”

Advertisement

Continue Reading

Ludzie

Pilski Okrąglak zmieni swoje przeznaczenie

Published

on

By

Budynek przy ulicy Okólnej zostanie wyremontowany i zmodernizowany. Kiedyś mieściło się tu przedszkole, później budynek służył osobom bezdomnych, a teraz w tzw. Okrąglaku powstanie Pilski Instytut Integracji i Edukacji. Będzie to miejsce przyjazne seniorom, osobom z niepełnosprawnościami oraz całym rodzinom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Koszt przebudowy, wyposażenia i prowadzenia działalności to ponad 3 miliony złotych.

Pilski Instytut Integracji i Edukacji stworzy doskonałą przestrzeń, która służyć będzie wzmocnieniu integracji społeczności miejskiej oraz rozwijaniu i aktywizowaniu grup zagrożonych wykluczeniem. Organizowane w instytucie wydarzenia integracyjne, ekologiczne, edukacyjne i kulturalne będą budować relacje międzypokoleniowe,
świadomość ekologiczną i społeczną mieszkańców.

Koszt projektu to około 2 701 000 złotych na przystosowanie istniejącej infrastruktury do nowych celów, zmiany terenów wokół budynku oraz wyposażenie obiektu. Kolejne ponad 670 tys. zostanie przeznaczona na działalność, która będzie tu prowadzona.

W obszarze społecznym w ramach działalności Centrum Aktywizacji Seniorów zaplanowano m.in. innowacyjne zajęcia poprawiające funkcje terapeutyczne, edukacyjne i pomagające osobom starszym lepiej funkcjonować w sferze społecznej, zawodowej oraz życiu codziennym.

W ramach aktywizacji gospodarczej przewidziano m.in. organizację wydarzeń w zakresie edukacji zawodowej, co pozwoli dostosować młodzież do wyzwań zawodowych związanych z Nową Ścieżką Rozwoju (m.in. pod nazwą Piła na Start, Pilska Akademia Umiejętności), zachęcić do zakładania własnej działalności gospodarczej lub rozwoju
zawodowego, co ma tym samym poprawić relatywnie złą sytuację finansową mieszkańców i niedobory na rynku pracy (szczególnie osób wysoko wykwalifikowanych). Partnerami Pilskiego Instytutu Integracji i Edukacji są uczelnie wyższe i samorządy gospodarcze.

Advertisement

Projekt jest realizowany w ramach projektu “Miasto Piła z nową energią!” finansowanego ze środków Mechanizmów Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

 

Continue Reading
Advertisement