Connect with us

Ludzie

Śniadanie Wielkanocne w WTZ przy Motylewskiej

Published

on

Niezwykle rodzinna atmosfera panowała podczas Śniadania Wielkanocnego zorganizowanego w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Motylewskiej w Pile. Przybyli na nie uczestnicy z rodzinami, opiekunowie, kadra WTZ oraz liczni goście razem ze starostą pilskim Eligiuszem Komarowskim.

Do WTZ przy ul. Motylewskiej w Pile na co dzień uczęszcza ok. 40 osób. Na wielkanocne śniadanie przybyło tu znacznie więcej osób, zresztą to było długo wyczekiwane spotkanie.

– Jest to niezwykłe wydarzenie, ostatnio w tak licznym gronie spotkaliśmy się trzy lata temu, zanim pojawiła się pandemia. Z tym większą radością czekaliśmy na to spotkanie. Cieszyliśmy się, że już można, dlatego jesteśmy dzisiaj wszyscy bardzo wzruszeni. Cieszę się, że przybyło tak wielu naszych uczestników z rodzinami oraz liczni goście, wśród nich Pan Starosta, który nam tak bardzo pomaga – powiedziała Hanna Gapińska, kierownik WTZ przy Motylewskiej w Pile, działające przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Na wielkanocne śniadanie przybyło wielu przyjaciół WTZ, szefowie społecznych jednostek pomocowych PCPR w Pile, MOPS w Pile, DPS, a także sponsorzy. Było ono okazją do rozmów i złożenia życzeń.

– Chciałbym prze wszystkim podkreślić, że wszyscy z Was wykonują tu na co dzień kawał dobrej roboty z panią Hanna Gapińską na czele. Jesteście naprawdę wspaniali – podkreślił starosta Eligiusz Komarowski. – To wyjątkowe miejsce, które służy nie tylko rehabilitacji społecznej, czy zawodowej, ale to przede wszystkim miejsce życia, niezwykle rodzinne. Życzę wszystkim wspaniałych, a przede wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych – powiedział starosta.

Podczas spotkania uczestnicy wykonali program artystyczny, przygotowany wspólnie z terapeutami.

– To bardzo rodzinne święto, bo wszyscy tratujemy się jak rodzina. To ważne dla nas spotkanie tym bardziej, że długo na nie czekaliśmy. Wielu uczestników codziennie odkreślało dni w kalendarzu, czekając na nie. Dla nas wszystkich takie śniadanie ma duże pozytywne znaczenie emocjonalne – podsumowała Karolina Furmańczyk, muzykoterapeuta w WTZ przy Motylewskiej w Pile.

Tradycyjnie stoły były zastawione świątecznymi potrawami, a wielu uczestników przyznało, że WTZ przy ul. Motylewskiej do dla nich drugi dom.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

SMA – pomóżmy małej Zosi

Published

on

By

Continue Reading

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement