Connect with us

Na sygnale

Śmiertelny wypadek. Zginęło 6-letnie dziecko

Published

on

Tragiczny wypadek na DK 11 w okolicy Budzynia. Zginęło 6-letnie dziecko.

21 lipca 2021 roku o godzinie 14:14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku samochodów osobowych z ciężarowym na drodze krajowej nr 11 na wysokości Budzynia – są osoby poszkodowane.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Obornik, OSP KSRG Budzyń, Policję oraz ambulanse Państwowego Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze krajowej K-11 doszło do zdarzenia z udziałem 4 samochodów (3 samochody osobowe oraz jeden samochód ciężarowy), a pojazdy znajdują się uszkodzone na jezdni oraz na poboczu w rowie. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby, w tym ciężko ranne dziecko (6-letni chłopiec).

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Następnie wspólnie z przybyłym na miejsce zdarzania Zespołem Ratownictwa Medycznego ewakuowano ciężko poszkodowane dziecko z pojazdu osobowego do ambulansu, gdzie PRM prowadził dalszą resuscytację krążeniowo – oddechową.

Advertisement

Po około półtorej godzinie lekarz PRM stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Droga krajowa K-11 na czas działań była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd, a następnie kierowała ruchem drogowym w sposób wahadłowy. W działaniach trwających blisko 6 godzin brało udział 11 zastępów straży pożarnej (31 strażaków), Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz służby pomocy drogowej.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement