Connect with us

Na sygnale

Skradziony samochód odnaleziony w środku lasu

Published

on

Strażnicy leśni wraz z pracownikami terenowymi nadleśnictw i policją, w dniach od 21 września do 8 października br. przeprowadzili akcję o kryptonimie „Jesień 22”.

Służba leśna przy wsparciu policjantów patrolowała lasy na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Przeprowadzili 554 kontroli. Najczęściej popełnianym wykroczeniem, odnotowywanym podczas akcji, był nielegalny wjazd pojazdami do lasów. Podczas działań stwierdzono 2 przypadki kradzieży drewna, nałożono 113 mandatów karnych udzielono 436 pouczeń oraz wylegitymowano 7 osób.

W Nadleśnictwie Jastrowie patrol Straży Leśnej i Policji odnalazł, na terenie leśnym, skradziony samochód. Najwięcej interwencji przeprowadzono w nadleśnictwach: Lipka, Trzcianka i Podanin. Najmniej przypadków szkodnictwa leśnego stwierdzono w nadleśnictwach: Mirosławiec, Tuczno, Okonek.

Akcja o kryptonimie „Jesień 22” miała charakter ogólnopolski. W całym kraju wzięło w niej udział prawie tysiąc strażników leśnych, w trakcie których wykryli ponad 12,5 tys. nieprawidłowości. Okazało się, że największym problemem w skali kraju jest nielegalny wjazd pojazdem do lasu – ponad 9,5 tysiąca przypadków. Wykryto również 13 przypadków kłusownictwa. Należy zaznaczyć, że w porównaniu do roku poprzedniego, nastąpił znaczny wzrost kradzieży drewna z 41 do 169 przypadków.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Nowe informacje w sprawie śmierci spadochroniarza na pilskim lotnisku

Published

on

By

50-letni skoczek spadochronowy zginał w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Pile. Z nieznanych przyczyn mężczyźnie nie otworzył się spadochron.

-50-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego wykonywał skok ze spadochronem z pokładu samolotu. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nie otworzył tego spadochronu i spadł na ziemię. W wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu – mówi sierż. szt. Wojciech Zeszot – oficer prasowy KPP w Pile.

Wiadomo, że skoczek spadł z około 2000 metrów. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin śledczy prowadzili działania mające przybliżyć okoliczności zdarzenia.

-50-latek był doświadczonym skoczkiem. Wykonał kilkaset skoków – dodał policjant.

Prócz Policji Prokuratury śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Państwowa Komisja Badania wypadków Lotniczych.

O sprawie pisaliśmy także TUTAJ.

Advertisement

 

 

Continue Reading