Connect with us

Ludzie

Siłacze przyciągnęli tłumy na Stadion Powiatowy w Pile

Published

on

W niedzielne popołudnie na stadionie powiatowym w Pile odbył się Pojedynek Gigantów Strongman i Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów. Wydarzenia okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Niedzielne popołudnie spędziły na nim tysiące mieszkańców, także z okolicznych gmin powiatu pilskiego, rodziny z dziećmi, dorośli, młodzież. Ta impreza na długo pozostanie w pamięci. Dopisała zarówno pogoda jak i publiczność.


W Pile wystąpiła czołówka polskich zawodników, w tym Oskar Ziółkowski, Mistrz Polski 2021 r. i tegoroczny wicemistrz Polski, który potwierdził wysoką formę także w Pile, wgrywając zawody. Konkurencje były niezwykle widowiskowe, a siła i umiejętności strongmanów budziły prawdziwy podziw i aplauz widzów. Ale jak nie bić braw, kiedy zawodnicy mierzą się np. z przeciąganiem ciężarówki? Widowiskowe były zresztą wszystkie konkurencje, bo w każdej strongmani dźwigali ogromne ciężary i imponowali nadludzką siłą.

– Z rozmów z zawodnikami wynika, że każdy z nich ćwiczy wiele godzin w tygodniu, to mnóstwo pracy i wyrzeczeń. W Pile czuli się znakomicie i dziękują mieszkańcom za tak ciepłe przyjęcie i ogromny doping – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Puchary dla najlepszych zawodników wręczali przedstawiciele Zarządu Powiatu w Pile: Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu, Emilia Załachowska i Marek Kamiński, członkowie Zarządu.

Dmuchańce i Święto Kolorów

Kiedy odbywał się Pojedynek Gigantów Strongman, na dużej płycie stadionu rodziny z dziećmi wspólnie bawiły się na Festiwalu baniek mydlanych i kolorów, a maluchy mogły także korzystać z  dmuchanych zamków. Była dobra zabawa, muzyka, taniec i kolorowe szaleństwo. Gościem specjalnym była Kicia Kocia, postać z ulubionej bajki dla dzieci, z którą maluchy chętnie robili wspólne zdjęcia.

Advertisement

Cóż więcej potrzeba w niedzielne letnie popołudnie?

– Okazało się, że niedużym kosztem można zorganizować naprawdę bardzo ciekawe i sympatyczne wydarzenia dla mieszkańców. Wystarczy chcieć. A już w najbliższą środę, w godz. od 17.00-21.00 na stadion zapraszam seniorów. Będzie dobra muzyka i drobny poczęstunek. Do zobaczenia – dodaje starosta.

Współorganizatorem niedzielnych wydarzeń na stadionie byli: Federacja Harlem Piotr Kwiatkowski i Festiwal Baniek Mydlanych.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ludzie

Rajd Niezapominajki już za nami

Published

on

By

Gdy zbliża się 15 maja, imieniny Zofii i Dzień Polskiej Niezapominajki wszyscy słuchacze pilskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wiedzą, że to czas by odkurzyć swoje dwa kółka i ruszyć na szlak rajdu rowerowego.

Tak było i w tym roku, już po raz jedenasty odbyła się wspólna impreza UTW, Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, Nadnoteckiego Instytutu UAM oraz cyklistów zgromadzonych wokół SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH.

Wycieczka nie była może zbyt długa, bo liczyła tylko około 13 kilometrów ulicami Piły ale doliczyć jeszcze trzeba odległość jaką kilkudziesięciu uczestników wycieczki musieli pokonać by wrócić do domów z pikniku przygotowanego w ogrodzie przy nadleśnictwie. Przedtem jednak w holu UAM obejrzeliśmy piękną wystawę malarską z wizerunkami kwiatów – jakże wiosenny to temat…

A na mecie czekały na uczestników kiełbaski znad ognia, ogórki kiszone, kawa i herbata oraz tradycyjny tort, którego smak czuję do tej pory… A Pan Nadleśniczy

Advertisement

Adam Standio skorzystał z okazji i obdarował wszystkich uczestników pikniku (uczciwie, nie tylko rowerzystów ale i tych co dojechali autobusem) pamiątkowymi torbami. A okazja była ku temu godna – Lasy Państwowe obchodzą w tym roku jubileusz 100-lecia!

Od kilku lat Rajd Niezapominajkowy nosi imię Krystyny Szymańskiej, słuchaczki UTW, wrażliwej poetki, która niestety odeszła na „drugą stronę tęczy”. Nim jednak zabrakło Jej wśród żywych napisała wierszyk o tym uroczym niebieskookim kwiatku, który pozwalam sobie przytoczyć –

„Jestem skromnym, małym kwiatkiem

niebieściutkie płatki mam,

Advertisement

w mojej nazwie siła drzemie,

co pamiętać każe Wam.

O tych latach co minęły,

ludziach kiedyś bliskich Wam

Advertisement

o miłości i przyjaźni,

o przyrodzie, w której trwam.

Niech mój wygląd Was nie zmyli

i nie myślcie, że to bajka,

Advertisement

ja pamiętam dziś o wszystkim

    • jestem Niezapominajka.”

Następny Rajd Niezapominajkowy już za rok, niezmiennie 15 maja i znów rowery ruszą na trasę ozdobione niebieskimi balonikami…

J. Balcerzak

Advertisement
Continue Reading

Ludzie

KGW Dziembowo świętowało piękny jubileusz

Published

on

By

fot. FB/UMiG Kaczory

Panie z KGW Dziembowo w towarzystwie zaprzyjaźnionych organizacji oraz władz samorządowych w sobotni wieczór świętowały piękny jubileusz 60-lecia.

Tę znakomitą ucztę dla ciała i ducha rozpoczęła Przewodnicząca Koła Natalia Perz, która przywitała przybyłych gości oraz przedstawiła rys historyczny koła:
„Koło powstało 15 kwietnia 1964 roku z inicjatywy Pani Izabeli Kaźmierczyk, która jako pierwsza pełniła funkcję przewodniczącej. Następnie funkcje te obejmowały kolejno Danuta Gonia, Krystyna Zdanowska i Renata Dorsz. Jak wynika z zachowanych dokumentów najprawdopodobniej w roku 1996 działalność KGW została zawieszona i przerwa ta trwała 9 lat. 8 marca 2005 roku na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez sołtysa Jana Kieruja działalność Koła została wznowiona a na przewodniczącą wybrano Panią Marię Renatę Bąkowską, która pełniła tę funkcję do 12 lipca 2016 roku. Po niej funkcję przewodniczącej Koła przejęła Pani Natalia Perz i pełni ją po dziś dzień. Przez te 60 lat działalności koło prężnie funkcjonowało. W 2021 roku Panie wpisały Koło do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich
Nie obyło się bez podziękowań. Najważniejsze podziękowania powędrowały do członkiń, których aktualnie jest w kole 43. Panie dostały pamiątkowy list oraz kubek z logiem koła. Specjalne wyróżnienia trafiły na ręce Pań szczególnie zasłużonych dla koła, które są w Kole od samego powstania, mianowicie do: Pani Anieli Rucińskiej, Pani Teresy Zodrow oraz Pani Barbary Strankowskiej oraz do byłych przewodniczących Pani Danuty Goni oraz do Pani Marii Renaty Bąkowskiej.
Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski złożył Paniom życzenia. Podkreślił jak przez lata działalności Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembowie potrafiło zrzeszać mieszkańców. Na ręce przewodniczącej złożył życzenia i gratulacje, a także pamiątkową statuetkę, list oraz bukiet kwiatów. Nie omieszkał również pominąć byłych przewodniczących Koła, które tak wiele do niego wniosły na przestrzeni tych 60 lat.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement