Connect with us

Ludzie

Siłacze przyciągnęli tłumy na Stadion Powiatowy w Pile

Published

on

W niedzielne popołudnie na stadionie powiatowym w Pile odbył się Pojedynek Gigantów Strongman i Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów. Wydarzenia okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Niedzielne popołudnie spędziły na nim tysiące mieszkańców, także z okolicznych gmin powiatu pilskiego, rodziny z dziećmi, dorośli, młodzież. Ta impreza na długo pozostanie w pamięci. Dopisała zarówno pogoda jak i publiczność.


W Pile wystąpiła czołówka polskich zawodników, w tym Oskar Ziółkowski, Mistrz Polski 2021 r. i tegoroczny wicemistrz Polski, który potwierdził wysoką formę także w Pile, wgrywając zawody. Konkurencje były niezwykle widowiskowe, a siła i umiejętności strongmanów budziły prawdziwy podziw i aplauz widzów. Ale jak nie bić braw, kiedy zawodnicy mierzą się np. z przeciąganiem ciężarówki? Widowiskowe były zresztą wszystkie konkurencje, bo w każdej strongmani dźwigali ogromne ciężary i imponowali nadludzką siłą.

– Z rozmów z zawodnikami wynika, że każdy z nich ćwiczy wiele godzin w tygodniu, to mnóstwo pracy i wyrzeczeń. W Pile czuli się znakomicie i dziękują mieszkańcom za tak ciepłe przyjęcie i ogromny doping – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Puchary dla najlepszych zawodników wręczali przedstawiciele Zarządu Powiatu w Pile: Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu, Emilia Załachowska i Marek Kamiński, członkowie Zarządu.

Dmuchańce i Święto Kolorów

Kiedy odbywał się Pojedynek Gigantów Strongman, na dużej płycie stadionu rodziny z dziećmi wspólnie bawiły się na Festiwalu baniek mydlanych i kolorów, a maluchy mogły także korzystać z  dmuchanych zamków. Była dobra zabawa, muzyka, taniec i kolorowe szaleństwo. Gościem specjalnym była Kicia Kocia, postać z ulubionej bajki dla dzieci, z którą maluchy chętnie robili wspólne zdjęcia.

Cóż więcej potrzeba w niedzielne letnie popołudnie?

– Okazało się, że niedużym kosztem można zorganizować naprawdę bardzo ciekawe i sympatyczne wydarzenia dla mieszkańców. Wystarczy chcieć. A już w najbliższą środę, w godz. od 17.00-21.00 na stadion zapraszam seniorów. Będzie dobra muzyka i drobny poczęstunek. Do zobaczenia – dodaje starosta.

Współorganizatorem niedzielnych wydarzeń na stadionie byli: Federacja Harlem Piotr Kwiatkowski i Festiwal Baniek Mydlanych.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

SMA – pomóżmy małej Zosi

Published

on

By

Continue Reading

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading
Advertisement