Connect with us



Biznes

Siła rodzinnego biznesu – nowy rozdział w historii zakładu pogrzebowego w Pile

Published

on

Biznes rodzinny oparty na wartościach potrafi przetrwać nawet najtrudniejsze momenty. Potwierdza to historia zakładu pogrzebowego „Nekrolog”, który po śmieci właścicielki Krystyny Pawłowskiej przejęły dzieci: Łukasz Pawłowski oraz Magdalena Pawłowska. Prawie 30-letnia tradycja firmy będzie kontynuowana. Nowi właściciele zapowiadają, że wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, wprowadzą firmę na nowy poziom działania.

Zakład pogrzebowy z sercem
Krystyna Pawłowska w prowadzenie zakładu pogrzebowego wkładała całe swoje serce. Rozumiała bowiem, jak ważne jest wsparcie w tych najtrudniejszych chwilach, kiedy traci się bliską osobę. Dbała o najwyższy szacunek do rodziny zmarłych, jak również o komfort swoich klientów.
Zakład został założony w 1993 roku przez Krystynę i Aleksandra Pawłowskich i od tamtego czasu stał się ważną częścią społeczności mieszkańców Piły i jej okolic. Przez lata zakład cieszył się dużym zaufaniem klientów, jednak po śmierci Pani Krystyny, wielu z nich zastanawiało się, jakie będą dalsze losy firmy.
Nowy kierunek: rozwój
Zakład przejmują obecnie dzieci Pani Krystyny: Łukasz Pawłowski – związany z lokalną społecznością strażak i ratownik medyczny, który cieszy się zaufaniem mieszkańców miasta oraz Magdalena Pawłowska – znana ekspertka w zakresie prowadzenia biznesu online i marketingu. Oboje deklarują, że będą kontynuować dzieło mamy z zachowaniem wyznawanych przez nią wartości.

-Obserwując pracę mamy, zrozumieliśmy, jak ważne jest prowadzenie zakładu pogrzebowego. To bardzo odpowiedzialna rola, która wymaga wiele empatii i zrozumienia, w końcu towarzyszymy ludziom w najtrudniejszych momentach ich życia. Rodzice przekazali nam najważniejsze wartości, którymi kierujemy się w życiu, a teraz przełożymy je także na zakład „Nekrolog”. Razem z bratem chcemy kontynuować misję mamy, jednak zamierzamy wprowadzić także nowoczesne rozwiązania, które rozwiną biznes- mówi Magdalena Pawłowska.

W planach rodzeństwa jest unowocześnienie zakładu i jego rozwój. Zmieni się także forma prawna firmy, zostanie przekształcona w spółką.

-Chcemy, by dzieło mamy było kontynuowane. Co więcej! Dołożymy wszelkich starań, by firma się rozwijała. Oboje mamy doświadczenie, które pomoże nam osiągnąć ten cel. Mamy w planach wiele inwestycji i co najważniejsze, wiemy, w jakim kierunku ma zmierzać firma. To będzie zakład z tradycją, ale również nowym, świeżym podejściem- dodaje Łukasz Pawłowski.

Rodzinny biznes
Obecny kryzys dotknął wiele firm, również tych rodzinnych, prowadzonych od pokoleń. Niezależnie jednak od sytuacji na rynku, wsparcie bliskich i opieranie biznesu na wspólnych wartościach pozwala na przezwyciężenie trudności i przekucie ich w sukces. To właśnie siła rodzinnych biznesów.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

Prezes PGE Dariusz Marzec: kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebne

Published

on

By

fot. PGE Polska Grupa Energetyczna - Dariusz Marzec, prezes PGE, z wizytą w Kompleksie Turów

Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, 25 marca br. spotkał się z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów. Tematem spotkania, które odbyło się w Bogatyni na terenie energetycznego kompleksu, było podkreślenie jego wagi dla polskiej energetyki, zapewnienie o kontynuacji jego działalności oraz poinformowanie o dalszych krokach, które zostaną podjęte po uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej turoszowskiej kopalni. Prezes PGE zapewnił załogę, że Kopalnia i Elektrownia Turów będą dalej bezpiecznie pracować, a pracownicy nie muszą martwić się o swoje miejsca pracy.

Na spotkanie w Kopalni Węgla Brunatnego Turów, zorganizowane z inicjatywy prezesa PGE Dariusza Marca, zaproszeni zostali pracownicy Kopalni i Elektrowni Turów, w tym przedstawiciele Strony Społecznej obu zakładów. Podczas rozmów Prezes podkreślił, że sprawa decyzji środowiskowej Kopalni Turów jest dla PGE priorytetem. Jednocześnie zapewnił pracowników, że PGE wraz ze stroną rządową zrobią wszystko, aby zagwarantować dalsze sprawne i bezpieczne funkcjonowanie kopalni i elektrowni.

Zdajemy sobie sprawę jak ważny dla polskiego systemu energetycznego, dla regionu i wszystkich pracowników jest turoszowski kompleks energetyczny. Naprawimy wcześniejsze błędy i zrealizujemy wszystkie niezbędne działania, aby zachować możliwość normalnego funkcjonowania Kopalni i Elektrowni Turów z najwyższą dbałością o sprawy ekologiczne i bezpieczeństwo całego regionu, tak długo, jak będzie to potrzebne – powiedział Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej

– Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i na tej podstawie podejmiemy wszelkie możliwe kroki prawne w obronie Turowa. Jestem przekonany o pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy – dodaje Dariusz Marzec.

Prezes Dariusz Marzec odniósł się również do planów transformacji energetycznej.

Advertisement

– Proces odchodzenia od węgla w Turowie musi być realizowany w sposób odpowiedzialny i dobrze przygotowany, żeby przeprowadzić procesy transformacyjne z zapewnieniem nie tylko bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale również bezpieczeństwa regionu i jego mieszkańców. Tego nie da się rozdzielić – powiedział Dariusz Marzec.

Podczas spotkania z pracownikami Kompleksu Turów, prezes PGE odpowiedział również na pytania i wątpliwości załogi dot. ostatniego wyroku WSA. Wizyta w Kompleksie Turów była także okazją do zobaczenia zmian, jakie zaszły w tej lokalizacji od 2016 roku, gdy Dariusz Marzec był wiceprezesem PGE Polskiej Grupy Energetycznej, w tym przede wszystkim inwestycji zrealizowanych zgodnie z warunkami decyzji środowiskowej i umowy polsko-czeskiej.

Wyrok, jaki zapadł 13 marca br. przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, nie wpływa na bieżące działanie Kopalni Turów. Nie powoduje żadnych ograniczeń w wydobyciu węgla, produkcji energii elektrycznej i nie wpływa na zatrudnienie w turoszowskim kompleksie.

Advertisement
Continue Reading

Biznes

WINO – Targi Polskich Win i Winnic w Poznaniu

Published

on

By

fot. A. Dęga

WINO – Targi Polskich Win i Winnic to wyjątkowe wydarzenie poświęcone polskiemu winiarstwu. Przez trzy dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można było skosztować setek win, cydrów, miodów pitnych przywiezionych przez regionalnych producentów z całej Polski.

Bezpłatne degustacje uzupełniały prelekcje i szkolenia z serwisu wina, czytania etykiet, parowania win z jedzeniem i komentowane degustacje w ciemno.

Targi polskiego wina w Poznaniu to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Polsce, poświęcone wyłącznie rodzimemu winiarstwu. Podczas trzydniowego spotkania winiarze i producenci z całego kraju prezentują swoje wina, cydry, miody pitne i destylaty.

SKĄD PRZYBYŁO WINO

Wino przybyło do Polski razem z chrześcijaństwem za sprawą wina liturgicznego. Produkowano je wówczas praktycznie na terenie całego kraju. Pierwsze wzmianki o uprawach znajdują się jeszcze w Bulli Gnieźnieńskiej. Produkowali je przede wszystkim zakonnicy przy klasztorach. Niektóre miejsca do dziś zachowały historyczne nazwy, których geneza związana jest z produkcją wina, na przykład Winogrady, czy Winna Góra.

Advertisement

POWRÓT DO PRZEDWOJENNYCH TRADYCJI

W dwudziestoleciu międzywojennym w Poznaniu produkowano Champagne i nie było to wino musujące. W 1923 roku Georg Geiling założył przy ul. Wielkiej 21 “wytwórnię gronowych win musujących George Geiling & Cie”. Szampana produkowano pod nazwą “Champagne Geiling Poznań-Reims” z wina bazowego pochodzącego z domu szampańskiego Geilinga w Reims. Szampany Geilinga w latach 20-tych były trzykrotnie wyróżnione trzema medalami na targach w Poznaniu.

Alicja Dęga

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement