Connect with us

Wiadomości

Rządowa kasa dla Szpitala Specjalistycznego w Pile

Published

on

Prawie 900 tysięcy złotych dostanie Szpital Specjalistyczny w Pile od rządu. Dziś stosowną umowę podpisał wojewoda wielkopolski Michał Zieliński i przedstawiciele powiatu pilskiego.

Dofinansowanie pozwoli na zakup sprzętu  dla Oddziału Neurochirurgicznego oraz Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej i Onkologicznej.

Dodatkowe wyposażenie szpitala zwiększy dostępność i pozwoli na realizację wykonywanych zabiegów w najnowszym trendzie rozwoju neurochirurgii i onkologii – podkreśla wojewoda Michał Zieliński.

Zakup endoskopu kręgosłupowego w pilskim szpitalu to potężny krok w przód dla neurochirurgii. Stawia on pilski szpital w ścisłej czołówce placówek wykonujących takie operacje na NFZ. W całym kraju takich placówek jest zaledwie około dwudziestu.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kultura

Zapraszamy do konkursu fotograficznego

Published

on

By

Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią organizuje konkurs fotograficzny: “Kapliczki i krzyże przydrożne”. Konkurs, skierowany jest do mieszkańców powiatów: pilskiego, nakielskiego, sępoleńskiego, wągrowieckiego i żnińskiego, rozpatrywany będzie w 3 kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie od 1 do 5 zdjęć własnego autorstwa wraz z wymaganymi załącznikami. Prace w formacie JPG nadsyłać można pocztą tradycyjną na nośnikach elektrycznych (adres: Muzeum Kultury Ludowej w Osieku n. Notecią, ul. Dworcowa 12, 89-333 Osiek n. Notecią), bądź mailowo na adres: konkurs@muzeum.pila.pl. Uroczyste podsumowanie konkursu z wręczeniem nagród odbędzie się na imprezie plenerowej “Pożegnanie lata” we wrześniu 2023 r. Prace wyróżnione i nagrodzone oglądać będzie można na wystawie pokonkursowej. Szczegóły konkursu pod linkiem http://www.muzeum.pila.pl/edukacja.php?lang=pl&id_strony=34.

Termin nadsyłania prac do 14 sierpnia. Zapraszamy!

Continue Reading

Wiadomości

3 czerwca otwarcie nowego Placu Zabaw przy skateplazie

Published

on

By

Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca, najmłodsi będą mogli skorzystać z najnowszego placu zabaw przy pilskiej skateplazie.

 

To jak do tej pory największy plac zabaw w Pile. Na otwarcie organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. W śród nich m.in. fotobudka, strefa dziecka, balonowe kreacje, wata cukrowa, popcorn, zabawy i konkursy dla dzieci i co najważniejsze sam plac zabaw.

Początek już o godz. 16.00 na plantach przy ul. Dąbrowskiego.

Advertisement
Continue Reading