Rozbój w biały dzień

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawców rozboju. Doszło do niego w biały dzień w samym centrum Piły.

Do zdarzenia doszło 19 maja. Kiedy pokrzywdzony rano wychodził ze sklepu nie spodziewał się, że drogę zastąpią mu młodzi mężczyźni. Najpierw zażądali papierosa, a następnie zaczęli go bić i szarpać. Dodatkowo zniszczyli mu okulary i zabrali czapkę z daszkiem. Po tym jak mężczyzna uciekł do swojego samochodu, sprawcy ponownie wrócili i zażądali pieniędzy. Kiedy próbował odjechać wybili szybę i uszkodzili lusterko od auta.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Chwilę później na jednej z ulic zauważyli grupę, w której znajdowały się osoby odpowiadające rysopisowi poszukiwanych mężczyzn. Wspólnie z policjantami z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali dwie osoby – informuje Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Sprawcy to mieszkańcy Piły w wieku 18 i 20 lat. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzut rozboju, a Sąd Rejonowy w Pile zastosował trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 12 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart