Praktyczne zajęcia uczniów w nowym Wirtualnym Studiu Telewizyjnym

W nowym Wirtualnym Studiu Telewizyjnym, urządzonym w budynku Starostwa Powiatowego w Pile, na zajęciach gościła młodzież z I klasy o profilu Technik Fotografii i Multimediów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

To nowa klasa, która powstała w szkole, a nauka rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Uczniowie nabywają umiejętności z zakresu mediów cyfrowych, uczą się realizacji projektów multimedialnych i graficznych oraz obróbki cyfrowej obrazu wideo. Kierunek jest nowatorski i odpowiada zapotrzebowaniu rozwijającej się branży multimediów, zwłaszcza mediów społecznościowych. Jego absolwenci mogą pracować w telewizji, agencjach reklamowych, instytucjach i firmach, które przykładają dużą wagę do wizualizacji na przykład swoich stron internetowych, a dzisiaj praktycznie każda o to dba.

– Aby umożliwić praktyczną naukę zawodu, utworzyliśmy Wirtualne Studio Telewizyjne, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt do realizacji nagrań, profesjonalne oświetlenie, mikser video, kamery oraz green screen (zielony ekran), który umożliwia realizację wideo w wirtualnej przestrzeni – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Młodzież podczas wizyty w studiu zapoznała się z funkcjonowaniem urządzeń do realizacji wideo,  nagrywała również własne prezentacje na green screenie.
Starosta rozmawiał także z uczniami o potrzebach dotyczących nauki w nowej klasie. Zadeklarował, że zawsze mogą liczyć na jego pomoc i wsparcie Powiatu Pilskiego – Starostwa Powiatowego w Pile.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart