Connect with us

Na sygnale

Poważny wypadek na torach. 29-latek walczy o życie

Published

on

Do poważnego wypadku doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Budzyniu. 29-latek walczy o życie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Budzyniu. 29-letni kierowca nissana prawdopodobnie nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał wprost pod pociąg relacji Przemyśl – Słupsk. Auto zostało całkowicie zniszczone. 29-latek doznał bardzo poważnych obrażeń ciała. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego kierowcę do szpitala w Poznaniu.

Pociągiem podróżowało około 170 pasażerów. Wszyscy podstawionymi autobusami przejechali na stację PKP w Chodzieży, gdzie podstawiono pociąg, który ruszył w dalszą podróż.

Na miejscu pracowali policyjni technicy, prokurator oraz strażacy. Nikomu z pasażerów pociągu nic się nie stało.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement