Connect with us

Na sygnale

Potężny wybuch w Sędzińcu koło Wysokiej – AKTUALIZACJA

Published

on

Wybuch domu w miejscowości Sędziniec w gm. Wysoka. Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 20.00.

Wielorodzinny dom w ułamku sekundy praktycznie przestał istnieć. Choć zgliszcza wyglądają fatalnie, to pocieszająca informacja jest taka, że nikt w tym zdarzeniu nie zginął. Nie obyło się jednak bez rannych.

-Ranne zostały cztery osoby, w tym najciężej mężczyzna, który został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy – mówi  asp. Mateusz Kentzer – zastępca Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego PSP w Pile

Dwie kobiety trafiły do szpitala w Złotowie, a jedna do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Advertisement

Na miejsce zostały zadysponowane specjalne grupy strażaków ratownictwa poszukiwawczo-ratowniczego z Poznania. Na miejscu pracowały też specjalnie szkolone psy.

Budynek wielorodzinny został poważnie zniszczony i najprawdopodobniej nie będzie nadawał się do zamieszkania.

Na miejscu zdarzenia pracowało 26 jednostek straży pożarnej.

Akcja strażaków zakończyła się o godz. 1.30 w nocy. Dzisiaj odbędą się oględziny ekspertów z dziedziny pożarnictwa oraz policji.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Napad na kantor w Chodzieży. Sprawca zabrał ponad 12.000 zł

Published

on

By

Policjanci w całym powiecie szukają sprawcy dzisiejszego napadu na kantor wymiany walut przy Rynku w Chodzieży. Sprawca ukradł ponad 12 tysięcy złotych!

Do zdarzenia doszło po godz. 14.00.

– Sprawca sterroryzował nożem pracownicę kantoru, zażądał wydania gotówki, a gdy ją otrzymał wybiegł z pomieszczenia – relacjonuje zdarzenie asp. Karolina Smardz-Dymek – oficer prasowy KPP w Chodzieży.

Pracownica wszczęła alarm. Przypadkowy przechodzień dogonił napastnika. Doszło między nimi do szarpaniny. Przechodniowi udało się odzyskać worek z pieniędzmi. Sprawca zbiegł.

Na miejscu od kilku godzin pracują policyjni technicy oraz policjanci pionu kryminalnego. Wiadomo, że nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Advertisement

Sprawca ukradł 12.600 zł. Śledztwo trwa.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorom miejskich bratków grozi 5 tys. złotych gryzwny

Published

on

By

Kilka dni temu media społecznościowe obiegł filmik z zuchwałej kradzieży bratków dokonanych przez dwóch mężczyzn w centrum Wyrzyska. Policjanci już ustalili ich tożsamość.

– W piątek, 12 kwietnia otrzymaliśmy informację, że na ulicy Młyńskiej w Wyrzysku doszło do kradzieży bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy i stanowiły element dekoracyjny miasta. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili, że faktycznie skradzionych zostało 10 sztuk sadzonek – informuje W. Zeszot z pilskiej policji.

Jak się okazało sprawcy, którzy dokonali kradzieży zostali nagrani przez świadka zdarzenia. Policjanci widząc to nagranie nie mieli problemów z rozpoznaniem mężczyzn i utalniem ich tożsamości ponieważ są im znani z wcześniejszych interwencji. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 59 i 69 lat.

Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 złotych. Wobec mężczyzn są prowadzone czynności w sprawie o wykroczenie. Za dokonanie kradzieży sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet w wysokości 5 tysięcy złotych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement