Policyjny pościg i rozbity radiowóz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie prowadzili pościg za kierującym busem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Płytnica. Do pościgu włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy zatrzymali 34-letniego kierowce busa w okolicach miejscowości Stara Łubianka. Powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania pojazdami

 

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie prowadzili działania na drodze krajowej nr 11. Około godziny 17 w miejscowości Płytnica zauważyli kierującego pojazdem typu bus, który popełnił wykroczenie drogowe. Kierowca tego samochodu, pomimo nadanego sygnału do zatrzymania się, minął patrol policji i rozpoczął ucieczkę w kierunku miejscowości Piła. W trakcie ucieczki popełnił szereg wykroczeń, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych. Zmuszał innych kierujący do hamowania i zjeżdżania na pobocze oraz doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym pojazdem.

Do pościgu za busem, włączyli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy na drodze krajowej nr 10 zatrzymali uciekiniera, gdy ten uderzył w ich oznakowany radiowóz.

34-letni mieszkaniec Piły był trzeźwy, a powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za niezatrzymanie się do kontroli, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a za popełnione wykroczenia drogowe odpowie przed Sądem.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart