Płacili imitacją banknotów

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za oszustwa w pilskich marketach spożywczych. Apelujemy do sprzedawców o zwrócenie uwagi na przyjmowane banknoty ponieważ mogą okazać się ich imitacją.

Pilscy policjanci otrzymali informację o trzech oszustwach, do których doszło na terenie marketów spożywczych w Pile. Polegały one na celowym wprowadzeniu w błąd kasjera przy użyciu nieprawdziwych banknotów o różnych nominałach. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zajęli się tą sprawą i w ciągu jednego dnia ustalili personalia sprawców.

-Mężczyźni zostali zatrzymani. Byli to mieszkańcy powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. 50-letni pilanin usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, którego dopuścił się ze swoim kolegą. Natomiast 41-letniemu mieszkańcowi powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego przedstawiono aż trzy zarzuty bezpośrednio związane z dokonaniem oszustwa oraz jego usiłowaniem. Za popełnione przestępstwa może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Apelujemy do mieszkańców, a zwłaszcza osób pracujących w branży handlowej o zwracanie szczególnej uwagi na imitacje banknotów, które na pierwszy rzut oka są niemalże identyczne jak te prawdziwe. Na nieprawdziwych banknotach, którymi posługiwali się sprawcy nadrukowane są dodatkowe napisy takie jak: „SOUVENIR” oraz „NIE JEST ŚRODKIEM PŁATNICZYM”.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart