Connect with us

Wiadomości

Pilski szpital dostanie ponad 1,5 mln złotych

Published

on

Dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile. Szpital dostanie ponad 1,5 mln złotych z funduszu rezerw na zakup nowego mikroskopu i zastawu do neuronawigacji. Dzisiaj stosowną umowę w szpitalu podpisał wojewoda wielkopolski – Michał Zieliński.

Mikroskop operacyjny ma trafić do oddziałów Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej oraz Neurochirurgii pilskiego szpitala.  Zakup sprzętu sfinansowany zostanie dzięki dotacji z budżetu wojewody w wysokości 1.560.000 zł.

Druga umowa podpisana została z powiatem wolsztyńskim na zakup monitora hemodynamicznego z modułem małoinwazyjnym oksymetrycznym oraz oksymetrią mózgową i urządzenia do kompresji klatki piersiowej LUCAS. Dla tej inwestycji przewidziano dotację z budżetu wojewody w kwocie 170 380,00 zł.

Pieniądze i sprzęt mają trafić do szpitali jeszcze w tym roku.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Edukacja

Uruchomiono wirtualną strzelnicę

Published

on

By

Wirtualna strzelnica powstała w Zespole Szkół Technicznych w Pile.

 

 

-Szczególnie cieszę się z tej inwestycji, gdyż nieodpowiedzialna decyzja władz gminy Piła o likwidacji Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza cofnęła nas o wiele lat wstecz w zakresie szkolenia i obronności. Teraz młodzież Zespół Szkół Technicznych w Pile, ale docelowo także inni uczniowie i być może również mieszkańcy Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile będą mogli spróbować swych sił na tej wirtualnej strzelnicy – mówi Eligiusz Komarowski – starosta pilski.

Realizacja zadania kosztowała ok. 250.000 złotych, z czego 155 tysięcy złotych to dofinansowanie Ministerstwo Obrony Narodowej, a prawie 95 tysięcy zł to wkład własny Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile.

Advertisement
Continue Reading

Sport

Zapraszamy na Rodzinne Mikołajki i otwarcie lodowiska

Published

on

By

6 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców na Rodzinne Mikołajki na lodowisku na Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile.  

W programie otwarcie lodowiska, rozświetlenie choinki, konkursy z nagrodami, zabawy integracyjne, wspólne śpiewanie kolęd, zdjęcia z Mikołajem oraz dyskoteka pod chmurką prowadzona przez niezawodnego Krzysztofa Belaka.

Dla dzieci będą darmowe słodkie upominki, balonowe renifery, gorąca czekolada i wata cukrowa oraz wiele innych atrakcji.
Zabawa zapowiada się fantastycznie potrwa do godz. 20.00.

lodowisko, piła

Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia łyżew, również za darmo. W tym roku przygotowaliśmy 120 par.

Serdecznie zapraszam wszystkich i tych dużych i tych małych do wspólnej zabawy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement