Connect with us

Na sygnale

Pilska policja przejęła ponad 6 kg narkotyków

Published

on

fot. KPP Piła

Wielki sukces pilskiej policji. W ich ręce wpadła szajka dilerów narkotyków. Łącznie funkcjonariuszom udało się zatrzymać ponad 6 kg różnego typu narkotyków.Ich czarnorynkowa wartość to ponad 140.000 zł.

Wszystko zaczęło się, kiedy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który nie tylko popełnił szereg drogowych wykroczeń: nie zatrzymał się do kontroli, posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków, ale również był mocno zaangażowany w proceder narkotykowy działający na terenie powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.

Początek sprawy sięga nocy z 12 na 13 marca bieżącego roku, kiedy to 36-letni mieszkaniec gminy Szydłowo nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podjęli pościg za uciekającym BMW X5.

-Mężczyzna jadąc od obwodnicy Piły przy al. Poznańskiej do miejscowości Nowa Łubianka popełnił szereg wykroczeń drogowych takich jak m.in. niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, jazdę pod prąd i wielokrotne przekraczanie linii ciągłych. Kierujący BMW skręcił w drogę prowadzącą do miejscowości Krępsko, a kilkaset metrów dalej w leśne dukty, gdzie policjanci stracili z nim wzrokowy kontakt – mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

O zdarzeniu zostali poinformowani pozostali policjanci w służbie oraz zespół kryminalny, który rozpoczął poszukiwania mężczyzny. W trakcie działań funkcjonariusze ustalili tożsamość kierującego, który został zatrzymany tego samego dnia w miejscowości Krzyż Wielkopolski. Podczas czynności przy 36-latku zabezpieczone zostało ponad 3,3 kilograma amfetaminy, 302 sztuki tabletek ecstazy oraz kilkadziesiąt gramów marihuany.

 

Advertisement

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ramach prowadzenia sprawy zatrzymali kolejnych 7 osób, które były bezpośrednio powiązane z 36-latkiem i jego narkotykowym biznesem.

Kryminalni zabezpieczyli ostatecznie ponad 6,5 kilograma amfetaminy, 650 tabletek ecstasy, kilkadziesiąt gramów marihuany oraz innych substancji narkotycznych. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 140 tysięcy złotych.

-Prowadzona sprawa okazała się bardzo rozwojowa. Funkcjonariusze ostatecznie przeprowadzili czynności wobec 19 osób podejrzanych. Są to mieszkańcy powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane. Wśród nich jest 36-letni mężczyzna oraz trzech jego głównych klientów, którzy nabywali od niego narkotyki i zajmowali się ich dalszą dystrybucją – dodaje Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Mężczyzna, od którego rozpoczęła się sprawa usłyszał na chwilę obecną 6 zarzutów związanych z posiadaniem znacznej ilości narkotyków, wprowadzaniem ich do obrotu, odpłatnym i nieodpłatnym udzielaniem oraz niezatrzymaniem się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi oraz prowadzeniem pojazdu bez wymaganych uprawnień został wobec mężczyzny sporządzony wniosek o ukaranie do sądu, który orzekł wobec 36-latka grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Ciała dwóch mężczyzn i krótką broń palną znaleziono na terenie autokomisu

Published

on

By

fot. PAP

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady na terenie autokomisu przy ul. Lubelskiej w Olsztynie, gdzie w środę po południu znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Na miejscu znaleziono krótką broń palną. Ciała zostaną zabezpieczone w prosektorium – podała policja.

Komis samochodowy, na terenie którego znaleziono ciała dwóch mężczyzn, leży w przemysłowej dzielnicy Olsztyna, przy ulicy Lubelskiej. Nie ma tam domów mieszkalnych, są magazyny, komisy, salony samochodowe, rowerowe, czy hurtownie.

 

Teren komisu jest ogrodzony taśmą policyjną. Na posesji, gdzie stoi drewniana altana, policjanci zabezpieczali ślady. Rozstawili namiot osłaniający miejsce.

 

Advertisement

Reporterka PAP rozmawiała z właścicielem pobliskiego serwisu samochodowego. “Znałem właścicieli komisu, tak, jak zna się sąsiadów. Żadnych bliższych znajomości. Oni robili swoje, a ja swoje. A teraz się dowiedziałem, że tam znaleziono ciała mężczyzn” – mówi.

 

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podkomisarz Rafał Prokopczyk powiedział, że “dziś po godz. 16 dyżurny oficer Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o mężczyźnie, który może w sposób agresywny stwarzać zagrożenie dla innych osób”. Miało do tego dojść w rejonie ulicy Lubelskiej. Na miejsce skierowany został patrol. Policjanci, gdy dojechali na wskazane miejsce nikogo nie zastali. Postanowili sprawdzić teren przyległy do ulicy Lubelskiej.

 

“Z kolejnych informacji dowiedzieliśmy się, że mężczyzna, który miał się zachowywać agresywnie, mógł wejść na teren jednego z komisów, a potem do jednego z pomieszczeń. Policjanci sprawdzili tę informację. Weszli na teren komisu i po wejściu do jednego z pomieszczeń zastali tam ciała dwóch mężczyzn. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą oraz technika kryminalistyki” – podkreślił.

Advertisement

 

Rzecznik wyjaśnił, że w policyjnych czynnościach polegających na zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych osobiście brał udział także prokurator. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną krótką, która zostanie poddana dalszym badaniom laboratoryjnym pod kątem balistycznym. Decyzją prokuratora ciała obu mężczyzn zostaną zabezpieczone w prosektorium do dalszych badań sekcyjnych – dodał Prokopczyk.

 

“Z informacji, jakie udało się ustalić na tę chwilę, wynika, że ofiarami są mężczyźni w wieku 48 i 50 lat” – mówił.

 

Advertisement

“W obecnej sytuacji możemy mówić, że z posiadanych przez nas informacji nie brały udziału inne osoby. Możemy przekazać, że nie doszło ani do zniszczeń, ani do włamania na terenie posesji komisu samochodowego” – dodał policjant.(PAP)

 

ali/ jann/

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Teraz to dopiero Ciebie zmierzą…

Published

on

By

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile przekazał dla policjantów z  Komendy Powiatowej Policji w Pile urządzenia do pomiaru prędkości typu TruCam II. W uroczystym przekazaniu mierników udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Wojciech Jankowiak, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka oraz I Zastępca insp. Sławomir Piekut.

24 maja br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się spotkanie, podczas którego zostały oficjalnie przekazane urządzenia do pomiaru prędkości typu TruCam II. Sześć mierników prędkości dla wielkopolskich policjantów zostało zakupionych przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego Województwa Wielkopolskiego. Łączna wartość zakupu to blisko 252 tys. zł.

W spotkaniu udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Wojciech Jankowiak, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka wraz z I Zastępcą insp. Sławomirem Piekutem.

Jeden z zakupionych mierników został przekazany na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pile podinsp. Marcina Kowalskiego oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Marka Pływaczyka. W przekazaniu uczestniczył również Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile pan Zbigniew Przeworek.

Dzięki urządzeniom TruCam II policjanci będą mogli eliminować z ruchu drogowego przekraczających prędkość piratów drogowych, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach.

Advertisement

LTI 20/20 TruCAM II to kompaktowe urządzenie łączące w sobie funkcje wideokamery, aparatu cyfrowego oraz laserowego pomiaru prędkości. TruCAM II gromadzi pełen zestaw dowodów zarejestrowanych kamerą wideo, a obraz o wysokiej rozdzielczości umożliwia identyfikację marki pojazdu, numeru tablicy rejestracyjnej oraz w sprzyjających warunkach twarzy kierowcy. Przyrząd posiada obiektyw, który automatycznie ustawia ostrość obrazu, dzięki czemu obsługa przyrządu jest bardzo prosta, a zdjęcia oraz filmy są dobrej jakości w każdych warunkach pogodowych. Dzięki korzystaniu z GPS urządzenie automatycznie tworzy informacje dotyczące lokalizacji, przy każdym jego użyciu na drodze. Uzyskane w ten sposób dane usprawniają zarządzanie całym procesem mandatowym i logistycznym w obszarze BRD. Miernik zapewnia szyfrowanie danych, dzięki czemu dowody zawsze będą bezpieczne. Do każdego zestawu, dołączone jest oprogramowanie Clip Viewer, które pozwala na rozszyfrowanie pliku jmx., przeglądanie zarejestrowanego wykroczenia oraz drukowanie raportów.

Continue Reading
Advertisement