Piła pobiła Rekord Polski!

W Sali Miejskiej Invest Parku pobito dziś rekord Polski w jednoczesnym miganiu. By pobić poprzedni rekord należący do Szczecina, wystarczyło by migało 277 osób. W Pile rekord ten został pobity z nawiązką. Dzisiaj migało aż 410 osób!

Dzisiejsze bicie rekordu Polski ma związek z pilskimi obchodami Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego. Święto obchodzone jest od 1958 roku w ostatnią niedzielę września.  Celem obchodów jest zwrócenie uwagi polityków, władz i społeczeństwa na osiągnięcia osób głuchych oraz na problemy, z jakimi na co dzień się spotykają. Organizacje i społeczności zrzeszające osoby niesłyszące zachęcane są do organizowania rozmaitych akcji budujących zrozumienie i poczucie solidarności oraz promujących równouprawnienie.

Na świecie jest około 70 milionów osób głuchych, z czego blisko 80% mieszka w krajach rozwijających się, gdzie zwykle nie mogą liczyć na odpowiednią opiekę medyczną i wsparcie socjalne.

W Pile w ramach obchodów można wziąć udział w bezpłatnych lekcjach języka migowego: w najbliższy czwartek o godz. 17.00 w barze Wyspiarz w Parku na Wyspie , a w piątek o godz. 18.00 w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart