Piła ma nowy klub żużlowy

Klub Żużlowy Polonia Piła wraca do gry. II-ligowy klub wystartuje już w 2022 roku. Wcześniej jednak stadion przejdzie mini remont. O wszystkim mówiono na konferencji prasowej.

Ryku żużlowych silników na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Pile nie było słychać już od ponad 2 lat. To się jednak ma zmienić. Właśnie został zarejestrowany nowy klub żużlowy z nowym zarządem.

I choć jeszcze miesiąc temu wydawało się, że żużlowcy na pilskim owalu pojadą dopiero w sezonie 2023, to jednak ostatecznie udało się. Duża w tym zasługa wiceministra Grzegorza Piechowiaka.

Na moje zaproszenie do Piły przyjechali Rafał Dobrucki, Stanisław Chomski i Jarosław Gała. Zobaczyli tor i powiedzieli, że Piła może wystartować w przyszłym sezonie. Byłem w kontakcie z przewodniczącym GKSŻ, Piotrem Szymańskim. Stanisław Chomski w naszej obecności zadzwonił do Piotra Szymańskiego i poinformował, że jest szansa. Usłyszeliśmy od tych osób, że można i mamy zielone światło – mówił Grzegorz Piechowiak.

By zawody mogły się odbyć na pilskim torze konieczna jest wymiana nawierzchni oraz instalacja specjalnych band. Ich koszt to około 1 mln złotych. Choć Gmina Piła otrzymała na remont całego stadionu 16,5 mln złotych z Polskiego Ładu, to jednak prezydent deklaruje, że ten 1 mln złotych nie będzie pochodzić z tych pieniędzy.

Choć nowy klub żużlowy nie miał dużo czasu na kompletowanie składu, to jednak ostatecznie udało się podpisać 9 kontraktów z seniorami.
Największą gwiazdą Polonii Piła jest były uczestnik cyklu Speedway Grand Prix – Tomas H. Jonasson. Szwedzki żużlowiec w przeszłości występował już w barwach Polonii i jest bardzo lubiany przez pilską publiczność. Z innych zawodników kontrakty podpisali:Lukas Fienhage, Broc Nicol, Max Dilger, Jack Smith oraz Tomasz Orwat, Lars Skupień, Artur Mroczka i Marcin Jędrzejewski. Na chwilę obecną w kadrze nie ma młodzieżowców.

Niewiadomą pozostaje nazwisko trenera. Ten nie został jeszcze wybrany, ale trwają zaawansowane rozmowy.

Zanim żużlowe motory zaryczą na stadionie będzie on musiał przejść mały remont. Ma być m.in. dosypana nowa nawierzchnia toru oraz zamontowane nowe bandy. Po zakończeniu sezonu 2022, stadion ma przejść gruntowny remont, którego koszt to ponad 16,5 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z tzw. Polskiego Ładu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart