Connect with us

Sport

Piła ma nowy klub żużlowy

Published

on

Klub Żużlowy Polonia Piła wraca do gry. II-ligowy klub wystartuje już w 2022 roku. Wcześniej jednak stadion przejdzie mini remont. O wszystkim mówiono na konferencji prasowej.

Ryku żużlowych silników na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Pile nie było słychać już od ponad 2 lat. To się jednak ma zmienić. Właśnie został zarejestrowany nowy klub żużlowy z nowym zarządem.

I choć jeszcze miesiąc temu wydawało się, że żużlowcy na pilskim owalu pojadą dopiero w sezonie 2023, to jednak ostatecznie udało się. Duża w tym zasługa wiceministra Grzegorza Piechowiaka.

Na moje zaproszenie do Piły przyjechali Rafał Dobrucki, Stanisław Chomski i Jarosław Gała. Zobaczyli tor i powiedzieli, że Piła może wystartować w przyszłym sezonie. Byłem w kontakcie z przewodniczącym GKSŻ, Piotrem Szymańskim. Stanisław Chomski w naszej obecności zadzwonił do Piotra Szymańskiego i poinformował, że jest szansa. Usłyszeliśmy od tych osób, że można i mamy zielone światło – mówił Grzegorz Piechowiak.

By zawody mogły się odbyć na pilskim torze konieczna jest wymiana nawierzchni oraz instalacja specjalnych band. Ich koszt to około 1 mln złotych. Choć Gmina Piła otrzymała na remont całego stadionu 16,5 mln złotych z Polskiego Ładu, to jednak prezydent deklaruje, że ten 1 mln złotych nie będzie pochodzić z tych pieniędzy.

Choć nowy klub żużlowy nie miał dużo czasu na kompletowanie składu, to jednak ostatecznie udało się podpisać 9 kontraktów z seniorami.
Największą gwiazdą Polonii Piła jest były uczestnik cyklu Speedway Grand Prix – Tomas H. Jonasson. Szwedzki żużlowiec w przeszłości występował już w barwach Polonii i jest bardzo lubiany przez pilską publiczność. Z innych zawodników kontrakty podpisali:Lukas Fienhage, Broc Nicol, Max Dilger, Jack Smith oraz Tomasz Orwat, Lars Skupień, Artur Mroczka i Marcin Jędrzejewski. Na chwilę obecną w kadrze nie ma młodzieżowców.

Advertisement

Niewiadomą pozostaje nazwisko trenera. Ten nie został jeszcze wybrany, ale trwają zaawansowane rozmowy.

Zanim żużlowe motory zaryczą na stadionie będzie on musiał przejść mały remont. Ma być m.in. dosypana nowa nawierzchnia toru oraz zamontowane nowe bandy. Po zakończeniu sezonu 2022, stadion ma przejść gruntowny remont, którego koszt to ponad 16,5 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z tzw. Polskiego Ładu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sport

Zostań Kolarzem – pokonaj bojowy tor rowerowy

Published

on

By

W ramach pikniku rowerowego – Rowerowa Noc Świętojańska 24 czerwca Pilskie Muzeum Wojskowe organizuje Bojowy tor rowerowy. Będzie to połączenie zdrowego trybu życia i historii.

Czy muzeum o profilu wojskowym może połączyć popularyzację jazdy na rowerze z historią? Oczywiście, że tak. Promując ruch i zdrowy tryb życia przypominamy o Kolarzach, czyli żołnierzach Wojak Polskiego na rowerach, którzy walczyli we wrześniu 1939 roku.

W czasie mobilizacji w kawalerii oraz piechocie formowano pododdziały kolarzy, które pełniły funkcję oddziałów rozpoznawczych.

W ramach Rowerowej Nocy Świętojańskiej zapraszamy dzieci do pokonania bojowego toru rowerowego!!! Kolarze będą musieli przejechać specjalny tor, napotykając po drodze na różne zadania do wykonania.

Każdy z Kolarzy otrzyma mapę trasy. Wśród uczestników rozlosujemy atrakcyjne nagrody. Najmłodszym uczestnikom mogą towarzyszyć rodzice oczywiście na rowerach.

Advertisement

Pamiętajcie wspólnie kręcimy kilometry dla Piły.

Continue Reading

Sport

Towarzystwo “Orzeł Osiek” ma już 100 lat

Published

on

By

fot. FB/BogusławaJagodzińska

Wielkie święto na stadionie sportowym w Osieku nad Notecią. Towarzystwo Sportowo-Kulturalne “Orzeł-Osiek” obchodzi jubileusz 100-lecia powstania i działalności.

Już od godzin przedpołudniowych rozgrywane są turnieje sportowe. Część oficjalną otworzyło przypomnienie historii Klubu trwającej cały wiek. Nie zabrakło wyróżnień i podziękowań dla wieloletnich działaczy i osób związanych z TSK Orzeł Osiek. Od zaproszonych gości płynęły gratulacje i słowa uznania.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Przed nami mecz towarzyski, w którym na boisku zagrają drużyny TSK Orzeł Osiek i Old Boys Orzeł Osiek. Wieczorem wszystkich uczestników czeka muzyczna uczta. Będzie zabawa z DJ, a także koncert zespołu ZMOD15 i występ gwiazdy wieczoru, którą będzie zespół DEJW. Serdecznie zapraszamy!

Continue Reading
Advertisement