Connect with us

Na sygnale

Odnalazł się skradziony plac zabaw

Published

on

fot. FB

Dzięki czujności mieszkańców Piły oraz Policji udało się odszukać plac zabaw, który został skradziony w nocy z poniedziałku na wtorek. Na policję sam zgłosił się także złodziej.

Przypomnijmy, że plac zabaw był przygotowany do postawienia i leżał przy przedszkolu Velmilion przy ul. Sikorskiego. Jakież było zdziwienie dyrekcji i pracowników, kiedy we wtorek rano zauważyli jego brak.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jednocześnie pracownicy przedszkola zamieścili zdjęcie placu zabaw w mediach społecznościowych. Lawina ruszyła. To właśnie dzięki sygnałom od mieszkańców policja otrzymała informację, że plac zabaw znajduje się na terenie jednych z ogródków działkowych w Pile.

Pracownicy przedszkola pojechali w to miejsce i potwierdzili, że to ich plac. Policja zaczęła prowadzić swoje śledztwo.

Advertisement

Zupełne zaskoczenie przyszło po południu, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Pile stawił się 50-letni mężczyzna. To właśnie on zabrał plac zabaw i przewiózł go na swoją działkę.

-Sprawca tłumaczył się, że myślał, że plac zabaw jest wystawiony do utylizacji – mówi sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pobytu za kratkami.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Poważny wypadek w Wyrzysku. Motocyklista zabrany do szpitala

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w samym centrum Wyrzyska. Ranny motocyklista został zabrany do szpitala w Pile.

– Dziś o godz.9.00 w Wyrzysku na skrzyżowaniu ulic: Podgórnej i 22 stycznia doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot oraz motoroweru Router – informuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Kierująca samochodem osobowym 65-letnia mieszkanka gminy Wyrzysk nie ustąpiła pierwszeństwo przejazdu 54-letniemu  motorowerzyście.

W wyniku zdarzenia motorowerzysta uderzył w bok samochodu osobowego.

Mężczyzna z urazem głowy oraz klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala w Pile. Mundurowi zbadali także trzeźwość obu kierujących. Byli trzeźwi.

Advertisement

Kobiecie policjanci zatrzymali  prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorzy pięknego zapachu… posiedzą za kratami

Published

on

By

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od pewnego czasu okradali drogerię samoobsługową w Chodzieży. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W minionym tygodniu chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który chwilę wcześniej dopuścił się kradzieży perfum. Okazało się, że zdarzenie zauważył ochroniarz, który próbował zatrzymać złodzieja, jednak ten wyszarpnął się i uciekł ze sklepu. Miał pecha, bowiem trafił na przechodzącego obok sklepu, będącego na urlopie policjanta, który pomógł obezwładnić złodzieja i wezwał patrol. 19-latek został zatrzymany. Usłyszał kilka zarzutów związanych z kradzieżami. Przy popełnieniu niektórych przestępstw działał sam, innym razem wspólnie i w porozumieniu z 21-letnim kolegą, który także usłyszał zarzuty kradzieży.

Obaj są mieszkańcami powiatu chodzieskiego. Drogeria oszacowała straty na blisko 5 tysięcy złotych. Złodzieje przyznali się do winy, tłumacząc swoje zachowanie chęcią szybkiego zarobienia pieniędzy za sprzedaż flakonów.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat więzienia, jednakże przy kradzieży zuchwałej mamy już do czynienia z wyższym wymiarem kary, bo 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement