Connect with us

Wiadomości

Od niedzieli wakacyjna korekta kolejowego rozkładu jazdy

Published

on

fot. PAP

Wakacyjna korekta kolejowego rozkładu jazdy zostanie wprowadzona w niedzielę 12 czerwca – informują PKP PLK. Po ponad 20 latach wrócą pociągi na linię z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy, a od 25 czerwca bezpośrednie połączenia do Zakopanego.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK), na Dolnym Śląsku po ponad 20 latach możliwy będzie przejazd pociągiem z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Podróżni do dyspozycji na tej linii będą mieli 14 przystanków. Czas przejazdu wyniesie około godziny – w zależności od liczby zatrzymań.

 

W woj. lubuskim uruchomione zostaną weekendowe i świąteczne połączenia pasażerskie na trasie Czerwieńsk – Guben.

Advertisement

 

Natomiast na Podkarpaciu możliwe będą przejazdy pociągiem z Sanoka do Ustrzyk Dolnych. Połączenia zaplanowano w weekendy. Będą kursowały sezonowe pociągi z Rzeszowa do Zamościa i słowackiej miejscowości Medzilaborce oraz z Jarosławia do Lublina.

 

Jak informują PKP PLK, w stolicy Małopolski na stację Kraków Główny wrócą codzienne połączenia z Wieliczki do Krakowa.

Advertisement

 

W województwie świętokrzyskim na linii z Kielc do Buska-Zdroju podróżni, po odbudowie peronów, będą mogli korzystać z przystanku Dębska Wola (od 12 czerwca) i stacji Włoszczowice (od 30 czerwca).

 

“W porównaniu z zeszłorocznymi wakacjami na 40 nowych i zmodernizowanych stacjach i przystankach podróżni mają dodatkowy i wygodniejszy dostęp do kolei. Komfort podróżowania, szczególnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, zwiększyły odpowiednio przygotowane perony wyposażone w pochylnie lub windy” – przekazała spółka.

Advertisement

 

Z informacji zarządcy infrastruktury wynika też, że do Zakopanego od 25 czerwca wracają bezpośrednie połączenia m.in. z Krakowa, Warszawy i Gdyni.

 

PKP PLK przypomina, że prace na kolejowej “zakopiance” prowadzone są etapami, tak by zapewnić bezpośredni dojazd pod Tatry w sezonie letnim oraz zimowym.

Advertisement

 

“Na niektórych trasach, ze względu na szeroki zakres robót, wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Od 13 czerwca w woj. pomorskim kontynuowane będą prace na trasie między Glinczem a Kartuzami. Dla podróżnych zapewniona zostanie komunikacja autobusowa na odcinku Somonino – Kartuzy – Dzierżążno” – napisano w komunikacie.

 

Jak podają PKP PLK, informacje dotyczące przyszłego rozkładu jazdy pociągów są dostępne w aplikacji i serwisie portalpasazera.pl, na stronach przewoźników oraz na plakatach na stacjach i przystankach. Ponadto 12 i 13 czerwca br. na dworcach w największych miastach Polski informatorzy mobilni pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć informacją pomocną w podróży.

Advertisement

 

Aktualny kolejowy rozkład jazdy wszedł w życie w niedzielę 12 grudnia 2021 roku i będzie obowiązywał do grudnia 2022 roku. W marcu br. wprowadzono do niego pierwszą korektę. Kolejne zaczną obowiązywać 12 czerwca, 3 września i 6 listopada. (PAP)

 

pif/ mk/

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Mikołajki na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Punktualnie o godz. 17.00 rozpoczęły się Mikołajki na Stadionie Powiatowym w Pile.

Wszystkich przywitał starosta pilski Eligiusz Komarowski, a następnie nastąpiło uroczyste rozświetlenie choinki.

Scenę zawładnęły dzieci i młodzież z klubu piosenki Esti. Dzieci mogą sobie zrobić zdjęcie z Elfami, a już niebawem na stadion przybędzie Święty Mikołaj, który przygotował dla najmłodszych słodkie upominki.

Dzisiaj też ruszyło bezpłatne lodowisko.

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Kiermasz świąteczny w Wyrzysku

Published

on

By

3 grudnia w Wyrzysku odbył się kiermasz świąteczny rozpoczynający magiczny, bożonarodzeniowy czas.

Imprezę rozpoczęło otwarcie Jadłodzielni, która znajduje się przy Klubie Miejskim w Wyrzysku. Obiekt powstał w ramach konkursu „Wielkopolskie Jadłodzielnie” pod nazwą „Podziel się jedzeniem” z „Programu ograniczenia marnowania i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025″.

Wśród stoisk nie zabrakło przepięknych rękodzieł, które są godne podziwu talentu ich wykonawców. Najmłodszych zaciekawił spektakl teatralny “Nowa praca Świętego Mikołaja”. Odbył się też koncert kolęd, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu “List do Świętego Mikołaja”, który dzieci napisały w gwarze krajeńskiej.

Na Jarmarku obecni byli m.in.:  Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego , Jarosław Maciejewski – Radny Województwa Wielkopolskiego , Eligiusz Komarowski Starosta Pilski, radny Rady Powiatu w Pile Almuetaz Bellah Nasrullah oraz radni Rady Miejskiej w Wyrzysku.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement