Connect with us

Biznes

Nowy punkt Wydziału Komunikacji przy alei Poznańskiej w Pile

Published

on

Powiat Pilski uruchomił dla mieszkańców nowy punkt obsługi Wydziału Komunikacji przy alei Poznańskiej 28 w Pile (market Stogrosz).
Otwarty będzie 2 sierpnia, a czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 18.30 i w soboty, od godz. 9.00 do 13.00. 

– Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i otworzyliśmy kolejny punkt (trzeci w powiecie pilskim), w którym mieszkańcy będą mogli rejestrować samochody, odbierać i wymieniać prawa jazdy, dowody rejestracyjne. W nowym punkcie będzie można załatwiać praktycznie wszystkie sprawy, z którymi udają się mieszkańcy do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym, czy do zamiejscowego ośrodka Wydziału w Wyrzysku – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Ogromną zaletą nowego punktu obsługi mieszkańców są jego godziny otwarcia, także po południu i w soboty. To duża wygoda dla petentów, którzy będą mogli teraz załatwić swoje sprawy po godzinach pracy. W nowym Punkcie urządzono łącznie 4 stanowiska do obsługi mieszkańców. Jak na razie czynne będą dwa – do rejestracji pojazdów i praw jazdy. W zależności od zapotrzebowania możliwe jest otwarcie pozostałych stanowisk.

–  Z pewnością nowe miejsce obsługi mieszkańców skróci czas oczekiwania w Wydziale Komunikacji. Dodam, że w 2020 roku dokonano 20 tys. rejestracji pojazdów (powiat zamieszkuje 138 tys. osób) czyli dziennie średnio 80. To naprawdę dużo, ale zmotoryzowanych mieszkańców przybywa, stąd tworzyły się kolejki. Teraz powinno być znacznie lepiej – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.
– Nowy punkt naszego Wydziału jest funkcjonalny, znajdują się w nim również wygodne stanowiska dla klientów, którzy mogą przy nich wypełnić dokumenty.  Zapraszam serdecznie – mówi Beata Kozioł, dyrektor Wydziału Komunikacji.

Advertisement

Urządzenie nowego Punktu kosztowało około 100 tys. zł. Przekazanie tych środków było możliwe dzięki decyzji radnych Rady Powiatu w Pile.
– To z myślą o mieszkańcach powiatu pilskiego powstało to miejsce. Lokalizacja, dni i godziny otwarcia będą dla Was atrakcyjne. Czasy mamy takie, że nikt nie lubi czekać, dlatego życzę Państwu, aby nie było tu kolejek – podkreśla radna i Członek Zarządu Powiatu w Pile Emilia Załachowska.

Radna Monika Kubiak – Majewska zaznacza, że bardzo się cieszy, iż Punkt powstał właśnie na osiedlu, z którego została wybrana do Rady Powiatu w Pile i docenia przede wszystkim dogodne godziny jego otwarcia.

Radny Krzysztof Pabich, zawodowo związany z motoryzacją podsumowuje:
– Jako przedsiębiorca z ponad 30-letnim doświadczeniem w tej branży  i nie ma tygodnia bym nie korzystał z usług Wydziału Komunikacji. Otwarcie tego Punktu to jest prawdziwe wydarzenie. Ułatwi znacząco załatwianie spraw zawłaszcza po godzinach pracy.   

Szczegóły funkcjonowania Punktu Wydziału Komunikacji przy alei Poznańskiej 28.
Ważne telefony:
67 213 96 03 – prawo jazdy
67 213 80 51 – rejestracja pojazdów.

Możliwe sprawy do załatwienia z zakresu rejestracji pojazdów:
– rejestracja pojazdów:  sprowadzone z zagranicy, zakupione w kraju, fabrycznie nowe ( z salonu )
– rejestracja czasowa na dojazd do badania technicznego
– wyrejestrowanie:  z powodu kradzieży, z powodu kasacji
– odbiór dowodu rejestracyjnego ( dot. tylko pojazdów rejestrowanych w punkcie)
– zgłoszenie zbycia/nabycia pojazdów zarejestrowanych w kraju
– wymiana/wtórnik dowodu rejestracyjnego
– wpis adnotacji urzędowych np. HAK. GAZ , TAXI, L, VAT, dopisanie/wykreślenie współwłaściciela
–  tabliczka znamionowa.

Advertisement

Ważne!!!
Rejestrując pojazd w punkcie obsługi mieszkańców, stały dowód rejestracyjny klient odbiera w punkcie.
Po upływie 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku o rejestrację pojazdu klient nie zgłosi się po odbiór dowodu rejestracyjnego, dokumenty wraz z dowodem rejestracyjnym będą przekazywane do siedziby głównej Starostwa.

Możliwe sprawy do załatwienia z zakresu praw jazdy:
– profil PKK
– wymiana / wtórnik prawa jazdy
– wydanie zezwolenia na pojazdy uprzywilejowane
– wymiana prawa jazdy – kierowca zawodowy
– wymiana zagranicznego prawa jazdy.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

25-lecie Chodzieskiego Klubu Gospodarczego

Published

on

By

Chodzieski Klub Gospodarczy świętuje w tym roku 25-lecie działalności. Dziś zrzesza 60 przedsiębiorstw działających na terenie ziemi chodzieskiej. Tegoroczna edycja Targów PROMOCJE odbywa się ze wsparciem Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Stosowną umowę podpisali Prezes Zarządu Klubu – Roman Pietruszka i Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego w towarzystwie Burmistrza Chodzieży – Jacka Gursza i Mirosława Juraszka, Starosty Powiatu Chodzieskiego.

Odbywające się 4 czerwca w Chodzieży Targi będą doskonałą okazja do zaprezentowania działalności poszczególnych wystawców, ciekawego spędzenia czasu i to co najważniejsze integracji chodzieskich przedsiębiorców.

– Zainteresowanie jakim cieszyły się poprzednie edycje Chodzieskich targów Gospodarczych pokazuje, że jest zapotrzebowanie na podobne imprezy w tak zwanym terenie, poza największymi ośrodkami gospodarczymi, takimi jak Poznań. Cieszę się, że to właśnie na północy naszego regionu spotkają się przedsiębiorcy z różnych branż, będą mogli nawiązać nowe kontakty i pozyskać nowych klientów – mówi Jacek Bogusławski.

Continue Reading

Biznes

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Published

on

By

PGE Polska Grupa Energetyczna

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą. Głównymi tematami poruszonymi na wspólnym spotkaniu była pomoc dotychczas udzielona Ukrainie przez PGE oraz propozycje wsparcia odbudowy ukraińskiej sieci energetycznej po zakończeniu wojny.

Serdeczne dziękuję za wsparcie dla Ukraińców w czasie ciężkiej próby, jaką jest wojna, za pomoc w dostawach energii na obszary, które ucierpiały wskutek działań okupantów oraz za gotowość do współpracy na rzecz odbudowy Ukrainy po naszym zwycięstwie” – powiedział Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce.

Grupa PGE, od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę, realizuje działania mające na celu pomoc uchodźcom, wspiera organizacje i instytucje dające im schronienie oraz pomaga w skompletowaniu transportów humanitarnych wysyłanych do ukraińskich miast.

Jesteśmy całym sercem z walczącą Ukrainą. Od początku wojny wspieramy naszych sąsiadów w tym trudnym dla nich czasie, organizujemy pomoc dla przybywających do Polski uchodźców i na pewno nie zostawimy Ukrainy bez pomocy po zakończeniu wojny – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas spotkania z ambasadorem Ukrainy. – PGE posiada doświadczenie oraz kompetencje niezbędne w budowie i obsłudze sieci energetycznych. Po zakończeniu wojny na Ukrainie pracownicy PGE Dystrybucja stanowiliby cenne wsparcie przy odbudowie infrastruktury dystrybucyjnej. Deklarujemy pełną współpracę w przywracaniu niezawodnych dostaw energii elektrycznej do ukraińskich gospodarstw domowych i odbudowującej się ukraińskiej gospodarki”.

Advertisement

Pomoc dla uchodźców

Od początku wojny na Ukrainie, PGE przekazała za pośrednictwem Fundacji PGE darowizny w wysokości blisko 800 tys. zł, które zostały przeznaczone na bieżącą pomoc uchodźcom przybywającym do Polski oraz na pomoc humanitarną wysyłaną na tereny objęte największymi działaniami wojennymi.

PGE wsparła również zakup trzech w pełni wyposażonych namiotów pneumatycznych, które powiększyły bazę noclegową dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy przybywających do Lwowa i Truskawca, blisko granicy z Polską.

PGE udostępniła również miejsca noclegowe w swoim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Energetyk” w Nałęczowie, w którym schronienie znalazło 120 członków rodzin ukraińskich energetyków uciekających przed rosyjską agresją na Ukrainę.

Wsparcie w utrzymaniu ciągłości dostaw energii

Advertisement

PGE skierowała wsparcie do ukraińskiego sektora energetycznego, który stoi przed problemem utrzymania ciągłości dostaw energii na terenach najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi. Na wschodzie Ukrainy bez prądu wciąż pozostają nie tylko urzędy czy domy prywatne, ale także szpitale, przepompownie wody i instytucje, w których schronienia szukają obywatele Ukrainy. Dlatego PGE przekazała na teren Ukrainy agregat prądotwórczy oraz materiały niezbędne do zachowania ciągłości dostaw energii elektrycznej, odtworzenia zniszczonej infrastruktury i zachowania ciągłości dostaw energii (m.in. przewody oraz transformatory). Agregat o mocy 410 kVA pozwoli na ciągłe zasilanie szpitala, miejskiego ujęcia wody bądź 600 osobowego osiedla mieszkalnego. Sprzęt został przekazany energetykom z Ukrainy za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Dodatkowo na specjalny wniosek gminy Ustrzyki Dolne w województwie podkarpackim, PGE wybudowała tymczasową linię niskiego napięcia, zasilającą w energię elektryczną namioty na przejściu granicznym w Krościenku, w których znajdują się punkty z pomocą medyczną, posiłkami i pomieszczenia do odpoczynku dla uchodźców.

KONTAKT:

Małgorzata Babska

Rzecznik prasowy Grupy PGE

Advertisement

tel. +48 (22) 340 13 36

tel. kom. +48 661 778 955

e-mail: biuro.prasowe@gkpge.pl

https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/kontakt-dla-mediow

Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna

Advertisement

Continue Reading
Advertisement