Connect with us

Na sygnale

Nocny pożar stodoły w Czajczu

Published

on

fot. KP PSP w Pile

12 stycznia 2023 roku o godzinie 01:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań na terenie opuszczonego gospodarstwa w miejscowości Czajcze w gminie Wysoka.

 

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG PSP nr 2 w Pile oraz zastępy gaśnicze z pobliskich jednostek OSP.  Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki OSP Wysoka, potwierdzono w pełni rozwinięty pożar drewnianej stodoły.

Podjęte natychmiastowe działania gaśnicze nie doprowadziły do rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiadujące budynki. W trakcie prowadzonych działań pożar został zlokalizowany a następnie ugaszony, nie odnotowano osób poszkodowanych.

W trwającej ponad 3 godzinnej akcji udział brało 48 strażaków. Na miejscu zdarzenia działania wspierał patrol policji z Wysokiej.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading