Connect with us

Wiadomości

Noc Muzeów na Zamku w Goraju

Published

on

Już 12 maja 2023 r. od godz. 17:00 w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek odbędzie się pierwsza Noc Muzeów. Zwiedzanie wystawy przyrodniczej, degustacja wyrobów z dziczyzny i nocne poszukiwanie skarbu Hochbergów to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez leśników dla uczestników wydarzenia.

Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek to wyjątkowe miejsce w sercu Puszczy Noteckiej. W budynku zabytkowej Masztalarnii, otoczonej lasami, znajduje się nowoczesna, interaktywna wystawa dioram przyrodniczych oraz wystawa historyczna, które zostaną udostępnione do zwiedzania pod czujnym okiem leśnych przewodników. Sala konferencyjna tej nocy zamieni się w salę kinową oraz miejsce blubrania o wielkopolskich borowych z nutą historii.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zobaczenia owadów pod lupą i mikroskopem, skorzystania ze stoiska wirtualnej rzeczywistości, a także zapoznania się z prowadzonym w Lasach Państwowych projektem „Zanocuj w lesie”.

Punkt kulminacyjny wieczoru to kulinarne show „Dobre z lasu” w wykonaniu Karola Kusa oraz recital muzyczny zespołu „Taraka”.

Advertisement

W znajdującej się nieopodal Masztalarnii drewutni pokazane zostaną „drzewa od strony drewna”, a także odbędą się warsztaty budowania karmników i pokaz gry na rogu. Wydarzenie zakończy nocny spacer po lesie, podczas którego uczestnicy poszukają skarbu Hochbergów, niegdyś właścicieli Zamku i przylegającego do niego majątku.

Organizacja Nocy Muzeów w tym nieoczywistym, pełnym historii miejscu jest wspólną inicjatywą ośmiu nadleśnictw, znajdujących się na terenie trzech województw, wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement