Nietrzeźwy gnał DK10, aż złapała go policja

Pilscy policjanci zatrzymali do kontroli 48-letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego. Mężczyzna popełnił wykroczenia drogowe prowadząc swój samochód pod wpływem alkoholu. Kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

 

Policjanci pilskiej drogówki, którzy prowadzili działania w rejonie Drogi Krajowej nr 10 zatrzymali do kontroli pojazd marki Nissan Primera.

Kierujący samochodem poruszał się z prędkością ponad 120 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70km/h. Dodatkowo wykonywał manewr wyprzedzania w miejscu do tego niedozwolonym. Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie – informuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

48-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego był świadomy popełnienia dwóch wykroczeń drogowych i przyjął mandat karny, który zgodnie z nowym taryfikatorem wyniósł 2500 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy mężczyzny.

W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyzna będzie również odpowiadać za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart