Nauka anatomii w trójwymiarze

Trójwymiarowe obrazy kości, mięśni, organów, tkanek miękkich, opcja usuwania warstw tkanek – to tylko niektóre możliwości, jakie daje wirtualny stół do anatomii, który właśnie zyskali studenci kierunków medycznych Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Stół anatomiczny prezentuje wirtualne ciało ludzkie w rzeczywistych rozmiarach. Ułatwia studentom poznanie budowy i rozmieszczenia poszczególnych narządów i układów. Zawiera unikalną realistyczną i dokładną wizualizację 3D anatomii ludzkiej.

Stoły anatomiczne posiada kilka uczelni w kraju, a dzięki pozyskaniu takiej technologii, możemy w Pile kształcić studentów na najwyższym poziomie. Jest to bezcenne narzędzie dla fizjoterapeutów, gdzie student dokładnie widzi układ kostno-mięśniowy, szkieletowy, połączenia mięśni – już nie tylko na fantomach anatomicznych, ale przestrzennie – mówi dr Leszek Porowski, wykładowca anatomii.

Dodatkowe, wirtualne narzędzia, pozwalają ćwiczyć szereg procedur operacyjnych w naturalny i intuicyjny sposób. Intuicyjne sterowanie dotykiem, dzięki któremu możemy: obracać, przesuwać, powiększać, wycinać części ludzkiego ciała. Stwarza to nieograniczone możliwości.

Anatomia w trójwymiarze bardzo pomaga także w studentom kierunków: ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo, gdzie profil nauczania jest złożony, gdzie zwraca się uwagę na anatomię układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, gdzie można precyzyjnie określić topografię, ułożenie narządów, śródpiersia, miednicy – dodaje dr Porowski.

Przyszli medycy już doceniają nowoczesne wsparcie w nauce anatomii i procesów zachodzących w ciele ludzkim i jak podkreśla wykładowca – zdarza się, że nie chcą wyjść z zajęć.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart