Narodowe Czytanie 2021 –„Moralność pani Dulskiej” w Pile

4 września 2021 r. na placu Konstytucji 3 Maja w Pile o godz. 17.00 odbędzie się Narodowe Czytanie. W tym roku będzie to “Moralność Pani Dulskiej”

Narodowe Czytanie 2021 zostanie zorganizowane przez Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji we współpracy z Muzeum Stanisława Staszica.

Na placu zostanie zorganizowany literacko-teatralny happening pt. „Dulscy są wśród nas”. W zainscenizowanym na scenie salonie mieszczańskim – urządzonym według panującej wówczas secesyjnej mody – zorganizowany zostanie owalny stół z krzesłami dla czytających. Sceny z książki prezentować będą aktorzy “Teatru A Part”, młodzież z Teatru Wirtualnego działającego przy RCK, pracownicy Regionalnego Centrum Kultury, włodarze miasta, a także pilanie, którzy przybędą na uroczystość. Przygotujemy ciekawostki dotyczące zarówno “Moralności pani Dulskiej”, jak i Gabrieli Zapolskiej, autorki książki.

Na koniec osoby czytające otrzymają certyfikaty z pieczęcią NC. Dodatkowo planujemy zorganizować biblioteczkę z różnymi wydaniami „Moralności pani Dulskiej” oraz innymi dziełami Gabrieli Zapolskiej (książki, szkice historyczne, polemiki, biografie).

Spotkanie zakończy się koncertem piosenek z okresu przełomu wieków w wykonaniu zespołu „Młoda Polska”, w składzie: Zofia Skowron (śpiew), Justyna Cieślak (skrzypce) i Rafał Tworek (piano).

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart