Connect with us

Na sygnale

Napadł na stację benzynową w Pile

Published

on

fot. KPP Piła

Funkcjonariusze pilskiej jednostki poszukują sprawcy rozboju, do którego doszło na jednej ze stacji paliw w pobliżu Piły. Napastnik przy użyciu niebezpiecznego narzędzia zabrał znajdującą się w kasie gotówkę i oddalił się w kierunku lasu. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które rozpoznają sprawcę proszone są o kontakt z pilską jednostką policji.

Do zdarzenia doszło 12 lutego br., jednak pilska policja zdecydowała się dopiero dzisiaj powiadomić o tym zdarzeniu.

Do napadu miało dojść około godziny 6:00 na terenie stacji paliw znajdującej się na obwodnicy Piły (DK10/11) przy skrzyżowaniu z Drogą Wojewódzką nr 188 (Piła- Złotów) wszedł mężczyzna, który przy pomocy niebezpiecznego narzędzia dokonał rozboju i zabrał znajdującą się w kasie gotówkę.

Advertisement

Na zabezpieczonym przez policjantów nagraniu widać przebieg zdarzenia, charakterystyczny ubiór sprawcy oraz sposób jego przemieszczania się. Kamery nagrały również jego przyjście i oddalenie się do pobliskiego lasu.

Wszystkie osoby, które rozpoznają sprawcę lub posiadają informację na temat miejsca jego przebywania proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym pilskiej jednostki pod numerem telefonu: 47 77 415 60 lub 47 77 414 44 (całodobowo) oraz sekretariatem Wydziału Kryminalnego pod nr. 47 77 415 10 (dni robocze od godz. 7:30 do 15:30).

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Poważny wypadek w Wyrzysku. Motocyklista zabrany do szpitala

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w samym centrum Wyrzyska. Ranny motocyklista został zabrany do szpitala w Pile.

– Dziś o godz.9.00 w Wyrzysku na skrzyżowaniu ulic: Podgórnej i 22 stycznia doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot oraz motoroweru Router – informuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Kierująca samochodem osobowym 65-letnia mieszkanka gminy Wyrzysk nie ustąpiła pierwszeństwo przejazdu 54-letniemu  motorowerzyście.

W wyniku zdarzenia motorowerzysta uderzył w bok samochodu osobowego.

Mężczyzna z urazem głowy oraz klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala w Pile. Mundurowi zbadali także trzeźwość obu kierujących. Byli trzeźwi.

Advertisement

Kobiecie policjanci zatrzymali  prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorzy pięknego zapachu… posiedzą za kratami

Published

on

By

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od pewnego czasu okradali drogerię samoobsługową w Chodzieży. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W minionym tygodniu chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który chwilę wcześniej dopuścił się kradzieży perfum. Okazało się, że zdarzenie zauważył ochroniarz, który próbował zatrzymać złodzieja, jednak ten wyszarpnął się i uciekł ze sklepu. Miał pecha, bowiem trafił na przechodzącego obok sklepu, będącego na urlopie policjanta, który pomógł obezwładnić złodzieja i wezwał patrol. 19-latek został zatrzymany. Usłyszał kilka zarzutów związanych z kradzieżami. Przy popełnieniu niektórych przestępstw działał sam, innym razem wspólnie i w porozumieniu z 21-letnim kolegą, który także usłyszał zarzuty kradzieży.

Obaj są mieszkańcami powiatu chodzieskiego. Drogeria oszacowała straty na blisko 5 tysięcy złotych. Złodzieje przyznali się do winy, tłumacząc swoje zachowanie chęcią szybkiego zarobienia pieniędzy za sprzedaż flakonów.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat więzienia, jednakże przy kradzieży zuchwałej mamy już do czynienia z wyższym wymiarem kary, bo 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement