Connect with us

Polityka

Minister Grzegorz Piechowiak podsumował ubiegły rok

Published

on

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

Pochodzący z Piły wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak podsumował w poniedziałek swoją działalność w 2022 roku.

Poseł ziemi pilskiej wyjawił, że w ubiegłym roku prawie trzykrotnie okrążył świat, będąc w 14 państwach i odbywając 700 spotkań.

Jako swój największy sukces uznał powołanie w ubiegłym roku specjalnej podstrefy Wielkopolski.

-Wielokrotnie spotykałem się też z przedsiębiorcami po to by pokazać jakie są możliwości inwestowania, zwolnienia w podatku CIT oraz po to by pokazać z jakich grantów mogą oni skorzystać – mówi Grzegorz Piechowiak.

Minister powiedział też, że największą inwestycją realizowaną w Polsce w 2022 roku była budowa fabryki Mercedesa w Jaworze. Koszt tej inwestycji wyniósł 1 miliard 300 milionów euro, a fabryka zatrudni ponad 2,300 osób. Będzie ona produkować elektryczne VAN-y.

Z największych sukcesów Grzegorz Piechowiak wylicza także zgodę władz Tajwanu na powołanie polsko-tajwańskiej grupy gospodarczej. Poseł uważa, że istnieje realna szansa na inwestycje Tajwanu w Polsce, a rozmawiano m.in. o produkcji półprzewodników w naszym kraju.

Advertisement

Minister zasygnalizował również, że jeszcze w pierwszym kwartale tego roku będzie mógł ujawnić przełomowe inwestycje, które mają zaistnieć na terenie powiatów pilskiego i złotowskiego.

Aktualnie Grzegorz Piechowiak pracuje nad przygotowaniem Polski na EXPO 2025 w Osace.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Patryk Jaki w sobotę odwiedzi Piłę

Published

on

By

Poseł do Parlamentu Europejskiego Patryk Jaki odwiedzi w sobotę Wielkopolskę.

Jedno ze spotkań w ramach cyklu “Przyszłość Polski w Unii Europejskiej” odbędzie się w Pile.
Piła: Hotel Arche, rondo marszałka J.Piłsudskiego 1
Data: 15 kwietnia
Godzina: 15:30
Wstęp wolny!

Continue Reading

Polityka

Nieoficjalnie: Henryk Kowalczyk jeszcze przed świętami pożegna się że stanowiskiem ministra rolnictwa

Published

on

By

fot. PAP

Henryk Kowalczyk jeszcze przed świętami pożegna się że stanowiskiem ministra rolnictwa. Najprawdopodobniej w czwartek dojdzie do dymisji – wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.

Pierwsza informację o możliwej dymisji Henryka Kowalczyka podała Interia.

 

Jak potwierdziła PAP, Kowalczyk ma zachować stanowisko wicepremiera. Według informacji PAP prawdopodobnie nowym ministrem rolnictwa zostanie przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus (PiS).

Advertisement

 

Henryk Kowalczyk jest ministrem rolnictwa i wicepremierem od 26 października 2021 roku. Wcześniej pełnił już kilka funkcji ministerialnych – zarówno w rządzie Beaty Szydło, jak i rządach Mateusza Morawieckiego – był ministrem środowiska w latach 2018-2019 i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów w latach 2015-2018. (PAP)

Continue Reading