Connect with us

Ludzie

Mikołajki 2022: spływ kajakowy

Published

on

fot. PTTK Gwda Piła

W sobotę, 3 grudnia 2022 roku po raz kolejny odbędzie się mikołajkowy spływ kajakowy rzeką Gwdą. Uroki Gwdy będzie można podziwiać na odcinku 16 km, na trasie od ulicy Kwidzyńskiej w Pile do osiedla Motylewo. Obowiązkowe w tym dniu jest nakrycie głowy w postaci czapki mikołajkowej, ale mile widziany będzie każdy świąteczny i radosny akcent.

Mikołajkowy spływ to zakończenie sezonu kajakowego 2022 i spotkanie integracyjne miłośników turystyki kajakowej. Jednym z punktów programu jest obdarowanie upominkami mikołajkowymi dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Dodatkowo upominki dla uczestników zostaną rozlosowane przy ognisku, każdy ma za zadanie przygotować małą niespodziankę dla innego kajakarza!

Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 roku życia oraz umiejętność pływania. Osoby niepełnoletnie mogą płynąć pod opieką osób dorosłych i za pisemną zgodą prawnych opiekunów. Koniecznie należy zapoznać się z regulaminem spływu i potwierdzić pisemnie jego przestrzeganie, a także zgłosić swój udział we wskazanym terminie i opłacić wpisowe. Turyści mogą wziąć udział w spływie na własnym sprzęcie, ale istnieje także możliwość rezerwacji miejsca w kajaku organizatora.

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na spływ i przydziale miejsca w kajaku decyduje kolejność dokonania wpłat.

Wpisowe: dorośli – 40 złotych; dzieci do 14 roku życia – 35 złotych; w tym jest kwota na upominki mikołajkowe dla dzieci z OSW. Do wpisowego należy doliczyć opłatę 20 złotych za miejsce w kajaku organizatora.
Zgłoszenia do piątku, 25 listopada 2022 roku. Należy podać: imię, nazwisko, adres i datę urodzenia, oraz zamiar korzystania (lub nie) z kajaka organizatora na adres mailowy: b.j.goral@wp.pl lub telefonicznie pod numerem 602 650 352.

Advertisement

PTTK GWDA PIŁA

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

W Pile odbył się Festyn dla małej Zosi

Published

on

By

Niezwykły festyn i niezwykła okazja. W niedzielę na lotnisku w Pile odbył się Festyn Lotniczy, z którego dochód przeznaczony był na ratowanie życia 20-miesięcznej Zosi Szcześniewskiej. Dziewczynka choruje na SMA. Potrzebuje najdroższego leku na świecie. Jedna dawka kosztuje 9,5 mln złotych!!!

O Zosi i jej Tacie zrobiło się głośno w sierpniu tego roku, kiedy Ojciec postanowił wyruszyć w podróż po Polsce na zebranie kwoty potrzebnej na zakup leku dla swojego dziecka. Wyruszyli w Zakopanem, a skończyli na Helu. W czasie tej wędrówki odwiedzili wiele miast, miasteczek i wsi. Udało im się zebrać 3 mln złotych. To jednak za mało.

We wrześniu Rząd ogłosił, że lek na SMA będzie miał dofinansowanie dla dzieci. Niestety jest dużo warunków, jakie trzeba spełnić by otrzymać refundację i Zosia na pewno nie otrzyma refundacji do jego zakupu. Ojciec postanowił znów wyruszyć w podróż po Polsce.

 

 

Advertisement

-Wyruszamy dzisiaj w Pile, trasę mamy zaplanowaną do 23 grudnia. Jeśli nie będzie 9,5 mln złotych na zakup tego leku dla mojej Zośki, po świętach znów wyruszam w drogę – mówi Tomasz Szcześniewski – tata małej Zosi.

W najbliższych dniach Tata Zosi odwiedzi m.in. Złotów, Debrzno, Człuchów, Przechlewo. Wpłat można także dokonywać za pośrednictwem www.siepomaga.pl/dla-zosi.

 

Dzisiaj na lotnisku w Pile odbyły się nie tylko pokazy lotnicze czy pokazy driftu. Można było skosztować emocjonującej przygody Off Road. Dla spragnionych były gorąca zupa, kawa, herbata i przepyszne ciasto.

 

Zapraszamy do obejrzenia bardzo emocjonalnej rozmowy z tatą Zosi.

Advertisement

 

Continue Reading

Ludzie

Lekarze nie dawali szans na przeżycie dla Pani Kasi

Published

on

By

To historia chwytająca mocno za serce. To historia o wielkiej miłości i wielkim dramacie. To w końcu historia o tym jak wiele trzeba w życiu doświadczyć, bo wiedzieć co jest w życiu ważne, a co w ogóle nie ma znaczenia.

Historia Pani Kasi zaczęła się w Złotowie. Tam w jednej ze szkół Pani Kasia była nauczycielką języka polskiego. Prowadziła życie podobne do innych. Miała też swoje pasje i marzenia. Niestety rozległy udar, który dostała z dnia na dzień sprawił, że życie Państwa Masternaków zostało wywrócone do góry nogami.

-Rozległy udar niedokrwienny lewej strony mózgu… Taką diagnozę postawili lekarze, którzy w niedziele 9 maja 2021 roku uratowali moją Kasię. Nigdy się tak nie bałem jak wtedy! Moja najukochańsza żona, za drzwiami szpitala walczyła o życie, a ja mogłem tylko czekać! Sytuacje, na które nie mamy wpływu, łamią serce – mówi Przemysław Masternak, mąż Pani Kasi.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu o dramacie Pani Kasi, która stara się wrócić do życia, mimo, że lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie. Tylko dzięki dobrym lekarzom ze szpitala w Sandomierzu i prawdziwej determinacji jej męża, kobieta powoli wraca do życia.

Państwo również mogą pomóc Pani Kasi. Miesięczny koszt rehabilitacji to około 8 tysięcy złotych. Dla Pani Kasi i jej męża to olbrzymia kwota. W serwisie Siępomaga została założona zbiórka na pokrycie kosztów rehabilitacji Pani Kasi. Oto link: www.siepomaga.pl/kasia-kolera-masternak

Advertisement

Jednocześnie zachęcamy do Subskrypcji kanału: Krzysztof Dęga Prawdziwe Historie.

Szukamy także bohaterów do kolejnych reportaży. Można pisać maila na adres: krzysztof.dega@wp.pl z dopiskiem “PRAWDZIWE HISTORIE”.

Continue Reading
Advertisement