Connect with us

Ludzie

Mikołajki 2022: spływ kajakowy

Published

on

fot. PTTK Gwda Piła

W sobotę, 3 grudnia 2022 roku po raz kolejny odbędzie się mikołajkowy spływ kajakowy rzeką Gwdą. Uroki Gwdy będzie można podziwiać na odcinku 16 km, na trasie od ulicy Kwidzyńskiej w Pile do osiedla Motylewo. Obowiązkowe w tym dniu jest nakrycie głowy w postaci czapki mikołajkowej, ale mile widziany będzie każdy świąteczny i radosny akcent.

Mikołajkowy spływ to zakończenie sezonu kajakowego 2022 i spotkanie integracyjne miłośników turystyki kajakowej. Jednym z punktów programu jest obdarowanie upominkami mikołajkowymi dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Dodatkowo upominki dla uczestników zostaną rozlosowane przy ognisku, każdy ma za zadanie przygotować małą niespodziankę dla innego kajakarza!

Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 roku życia oraz umiejętność pływania. Osoby niepełnoletnie mogą płynąć pod opieką osób dorosłych i za pisemną zgodą prawnych opiekunów. Koniecznie należy zapoznać się z regulaminem spływu i potwierdzić pisemnie jego przestrzeganie, a także zgłosić swój udział we wskazanym terminie i opłacić wpisowe. Turyści mogą wziąć udział w spływie na własnym sprzęcie, ale istnieje także możliwość rezerwacji miejsca w kajaku organizatora.

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na spływ i przydziale miejsca w kajaku decyduje kolejność dokonania wpłat.

Advertisement

Wpisowe: dorośli – 40 złotych; dzieci do 14 roku życia – 35 złotych; w tym jest kwota na upominki mikołajkowe dla dzieci z OSW. Do wpisowego należy doliczyć opłatę 20 złotych za miejsce w kajaku organizatora.
Zgłoszenia do piątku, 25 listopada 2022 roku. Należy podać: imię, nazwisko, adres i datę urodzenia, oraz zamiar korzystania (lub nie) z kajaka organizatora na adres mailowy: b.j.goral@wp.pl lub telefonicznie pod numerem 602 650 352.

PTTK GWDA PIŁA

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

VI Turystyczny Rajd Samochodowy “Reporter” już za nami

Published

on

By

Już po raz szósty uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego wieku z Piły wzięli udział w Turystycznym Rajdzie Samochodowym “REPORTER”. Rajd został przygotowany przez małżeństwo Krystynę i Marka Plucińskich.

Tym razem uczestnicy wyruszyli do malowniczej Gminy Szydłowo, aby poznać jej walory krajobrazowe, historyczne i turystyczne.
Zbiórka odbyła się w pilskim BWA, gdzie zaznajomiono uczestników rajdu z zabytkami gminy.Krzysztof Sadowski etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile życzył uczestnikom wspaniałych wrażeń.
Później na malownicze trasy Gminy Szydłowo samochodami ruszyło 15 załóg, wyposażonych w aparaty fotograficzne. Na szlaku czekało wiele niespodzianek i zagadek.
-W trakcie rajdu uczestnicy musieli rozwiązać 10 zagadek – mówi Marek Pluciński – organizator rajdu.
Podsumowanie rajdu odbyło się w Róży Wielkiej, gdzie wręczono nagrody najlepszym drużynom i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pile.

Continue Reading

Ludzie

35-lecie pracy zawodowej dyrektor biblioteki w Pile

Published

on

By

Joanna Wyrwa-Krzyżańska dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile obchodziła jubileusz 35-lecia pracy zawodowej.
Z te okazji starosta pilski Eligiusz Komarowski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile oraz Emilia Załachowska i Marek Kamiński, członkowie Zarządu złożyli jej gratulacje i podziękowania za codzienna sumienną pracę.  której efektem jest nieustanny rozwój Biblioteki.

Joanna Wyrwa Krzyżańska swoją karierę zawodową zaczynała właśnie w pilskiej bibliotece. Jej poświeciła całe zawodowe życie, awansując do stanowiska dyrektora.
Dziękuję za docenienie mojej pracy, to niezwykle miłe i wzruszające – powiedziała pani dyrektor.

Pilska biblioteka to dzisiaj placówka nowoczesna na miarę XXI wieku. Nieustająco pozyskuje nowości wydawnicze. W jej zasobach jest już ponad 25o tysięcy książek i czasopism oraz prawie 38 tysięcy multimediów. Z biblioteki korzysta ponad 12 tysięcy czytelników, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli ponad 300 tysięcy książek.
To wszystko dzięki wspaniałym pomysłom, które realizuje placówka. Jednym z nich była ławeczka bookcrossingowa, w której mieszkańcy mogą wymieniać się przeczytanymi książkami. Biblioteka zrealizowała także ciekawy projekt, dzięki któremu zebrano pamiątki Solidarności Regionu Pilskiego, które w formie cyfrowej można oglądać w infokiosku w bibliotece.

Advertisement

Bibliotek, która zarządza Joanna Wyrwa – Krzyżańska skutecznie sięga po środki zewnętrze. Dzięki nim realizuje także ciekawe projekty kulturalne. W ubiegłym roku były to koncerty muzyki poważnej i spektakle popularnych bajek w gminach powitu pilskiego pt. „Kulturalne Weekendy”, w tym roku m.in. recital Stanisława Soyki i pokaz multimedialny na ekranie wodnym w ramach obchodów 100-lecia urodzin poetki i noblistki Wisławy Szymborskiej.

Continue Reading