Connect with us

Ludzie

Masz problem z narkotykami? Przeczytaj to!

Published

on

W Pile zaczyna się grupa Anonimowych Narkomanów. Jeśli masz problem z narkotykami, możesz przyjść na spotkanie w salce katechetycznej Parafii pw.Św. Antoniego w Pile.

Anonimowi Narkomani są bezdochodową, wspólnotą mężczyzn i kobiet, dla których głównym problemem stały się narkotyki. NA (NA – ogólnoświatowy skrót od Narcotics Anonymous) jest międzynarodową, wewnętrznie zorganizowaną wspólnotą, która służy zdrowiejącym uzależnionym i działa aktywnie w ponad 131 krajach. Członkowie Anonimowych Narkomanów uczą się od siebie nawzajem, jak prowadzić życie wolne od narkotyków oraz jak zdrowieć ze skutków ich zażywania. Spotykają się regularnie, aby pomagać sobie nawzajem w utrzymywaniu abstynencji od wszelakich narkotyków.

Doświadczenie Anonimowych Narkomanów pokazuje nam, że:
– uzależniony może przestać brać narkotyki,
– uzależniony może pozbyć się przymusu zażywania,
– uzależniony może odnaleźć nową drogę życia.

-Uczestnictwo w NA nie powoduje żadnych dodatkowych zobowiązań. Nie jesteśmy zależni od innych organizacji, nie mamy opłat wpisowych ani członkowskich, nie musimy podpisywać żadnych deklaracji ani nikomu niczego obiecywać. Nie jesteśmy związani z żadnymi organizacjami politycznymi, religijnymi, z organami ścigania, nie podlegamy niczyjej kontroli. Dołączyć do nas może każdy, bez względu na wiek, rasę, orientację seksualną, poglądy, przynależność religijną lub jej brak- mówią organizatorzy.

Grupa NA działa również na terenie Piły, spotykając się regularnie, by pomagać sobie nawzajem. Osoby potrzebujące wsparcia, pragnące zerwać z nałogiem i w ten sposób pomóc sobie i swoim najbliższym, mogą dołączyć do grupy.
Zapraszamy na spotkania
Grupa „Podkowa”
ul. Kapucyńska 2
64-920 Piła
salka nr 9 (na tyłach kościoła św. Antoniego)
wtorek od 19:00 do 20:00
sobota od 12:00 do 13:15

Advertisement

Infolinia: pon. – pt. od 17:00 do 20:00 791-014-780 lub 577-705-993.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

Historia Piły w zbiorach kolekcjonerów

Published

on

By

W niedzielę w gościnnych progach RCK odbyła się wystawa „Historia Piły w zbiorach kolekcjonerów” zorganizowana przez Pilskie Muzeum Wojskowe.

 

Jedenastu pasjonatów historii miasta zaprezentowało swoje zbiory, można było podziwiać; porcelanę, pocztówki, dokumentu, gazety, butelki, porcelanki, modele samolotów z naszego lotniska, artefakty z obozu jenieckiego, piecyki gazowe i wiele innych interesujących pamiątek.

Advertisement

-Zapowiadaną przez nas ciekawostką, której nigdy wcześniej miłośnicy dawnej Piły nie widzieli w całości i o takich wymiarach, była duża tablica „Schneidemuhl” z jednego z peronów dworca kolejowego. Tablicę kilka miesięcy temu odnalazł mieszkaniec Piły na terenie Niemiec, blisko granicy z Polską. Pan, od którego kupował samochód wykorzystał tablicę jako blaszane pokrycie dachu szopy. Tablica będzie eksponowana jako depozyt w Pilskim Muzeum Wojskowym- mówi Przemysław Olszyński – dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.

Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, pierwsi zwiedzający byli już 15 minut przed otwarciem. Wystawcy byli również pod wrażeniem zainteresowania i ilości pytań dotyczących ich zbiorów.

Kolejne spotkanie miłośników już za rok.

Advertisement
Continue Reading

Ludzie

Pączkowe Szaleństwo: Konkurs W Jedzeniu Pączków Na Czas!

Published

on

By

1 lutego w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży odbyła się czwarta edycja emocjonujących zawodów – IV Zawody w Jedzeniu Pączków Na Czas. Konkurs, który przyciągnął uwagę miłośników wyzwań kulinarnych, podzielony został na dwie grupy.

Uczestnicy mieli za zadanie spożyć 5 apetycznych pączków w jak najkrótszym czasie, z zachowaniem limitu 10 minut na całość. Pączki, przygotowane według tradycyjnego przepisu babci Jadzi, były zalane lukrem i wypełnione aromatycznym nadzieniem z powideł śliwkowych – podkreślił Dominik Piotrowski, współorganizator wydarzenia.

W ostatniej chwili regulamin został zmieniony, aby umożliwić uczestnikom picie wody w trakcie rywalizacji. Dla niektórych zmagających się uczestników spożycie pięciu pączków w tak krótkim czasie okazało się wyzwaniem nie do pokonania.

Pierwszą serię wygrał Kacper Hak, natomiast drugą Jan Wysocki. W trakcie przerw zapewniano rozrywkę w postaci występów dziecięcych zespołów tanecznych oraz koncertu zespołu.

Advertisement

Organizatorami zawodów byli Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży oraz Dominik Pietrowski, właściciel firmy PPHU EDEN

Continue Reading

Advertisement
Advertisement