Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł zmienioną trasą

Kolejny Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł dziś ulicami Piły. Tym razem z pewnego względu trasa marszu została w ostatniej chwili zmieniona.

W całej Polsce w czerwcu odbywają się Marsze dla Życia i Rodziny. 16 czerwca marsz przeszedł także ulicami Piły.

Marsze dla Życia i Rodziny są publiczną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. Uczestników Marszów łączy przekonanie, że wartości te stanowią fundament ładu społecznego.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

W tym roku trasa marszu w ostatniej chwili została zmieniona ze względu na rój pszczół, który zadomowił się na tujach rosnących tuż przy kościele pw. Św. Antoniego. Na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy wezwali na pomoc pszczelarza.

Zakończenie pilskiego marszu odbyło się na pl. Zwycięstwa przy pomniku świętego Jana Pawła II.

Fotorelacja z marszu w czerwcowym wydaniu „Twoje 7 dni”.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart