Connect with us

Ludzie

Lekarze nie dawali szans na przeżycie dla Pani Kasi

Published

on

To historia chwytająca mocno za serce. To historia o wielkiej miłości i wielkim dramacie. To w końcu historia o tym jak wiele trzeba w życiu doświadczyć, bo wiedzieć co jest w życiu ważne, a co w ogóle nie ma znaczenia.

Historia Pani Kasi zaczęła się w Złotowie. Tam w jednej ze szkół Pani Kasia była nauczycielką języka polskiego. Prowadziła życie podobne do innych. Miała też swoje pasje i marzenia. Niestety rozległy udar, który dostała z dnia na dzień sprawił, że życie Państwa Masternaków zostało wywrócone do góry nogami.

-Rozległy udar niedokrwienny lewej strony mózgu… Taką diagnozę postawili lekarze, którzy w niedziele 9 maja 2021 roku uratowali moją Kasię. Nigdy się tak nie bałem jak wtedy! Moja najukochańsza żona, za drzwiami szpitala walczyła o życie, a ja mogłem tylko czekać! Sytuacje, na które nie mamy wpływu, łamią serce – mówi Przemysław Masternak, mąż Pani Kasi.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu o dramacie Pani Kasi, która stara się wrócić do życia, mimo, że lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie. Tylko dzięki dobrym lekarzom ze szpitala w Sandomierzu i prawdziwej determinacji jej męża, kobieta powoli wraca do życia.

Advertisement

Państwo również mogą pomóc Pani Kasi. Miesięczny koszt rehabilitacji to około 8 tysięcy złotych. Dla Pani Kasi i jej męża to olbrzymia kwota. W serwisie Siępomaga została założona zbiórka na pokrycie kosztów rehabilitacji Pani Kasi. Oto link: www.siepomaga.pl/kasia-kolera-masternak

Jednocześnie zachęcamy do Subskrypcji kanału: Krzysztof Dęga Prawdziwe Historie.

Szukamy także bohaterów do kolejnych reportaży. Można pisać maila na adres: krzysztof.dega@wp.pl z dopiskiem “PRAWDZIWE HISTORIE”.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

VI Turystyczny Rajd Samochodowy “Reporter” już za nami

Published

on

By

Już po raz szósty uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego wieku z Piły wzięli udział w Turystycznym Rajdzie Samochodowym “REPORTER”. Rajd został przygotowany przez małżeństwo Krystynę i Marka Plucińskich.

Tym razem uczestnicy wyruszyli do malowniczej Gminy Szydłowo, aby poznać jej walory krajobrazowe, historyczne i turystyczne.
Zbiórka odbyła się w pilskim BWA, gdzie zaznajomiono uczestników rajdu z zabytkami gminy.Krzysztof Sadowski etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile życzył uczestnikom wspaniałych wrażeń.
Później na malownicze trasy Gminy Szydłowo samochodami ruszyło 15 załóg, wyposażonych w aparaty fotograficzne. Na szlaku czekało wiele niespodzianek i zagadek.
-W trakcie rajdu uczestnicy musieli rozwiązać 10 zagadek – mówi Marek Pluciński – organizator rajdu.
Podsumowanie rajdu odbyło się w Róży Wielkiej, gdzie wręczono nagrody najlepszym drużynom i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pile.

Continue Reading

Ludzie

35-lecie pracy zawodowej dyrektor biblioteki w Pile

Published

on

By

Joanna Wyrwa-Krzyżańska dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile obchodziła jubileusz 35-lecia pracy zawodowej.
Z te okazji starosta pilski Eligiusz Komarowski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile oraz Emilia Załachowska i Marek Kamiński, członkowie Zarządu złożyli jej gratulacje i podziękowania za codzienna sumienną pracę.  której efektem jest nieustanny rozwój Biblioteki.

Joanna Wyrwa Krzyżańska swoją karierę zawodową zaczynała właśnie w pilskiej bibliotece. Jej poświeciła całe zawodowe życie, awansując do stanowiska dyrektora.
Dziękuję za docenienie mojej pracy, to niezwykle miłe i wzruszające – powiedziała pani dyrektor.

Pilska biblioteka to dzisiaj placówka nowoczesna na miarę XXI wieku. Nieustająco pozyskuje nowości wydawnicze. W jej zasobach jest już ponad 25o tysięcy książek i czasopism oraz prawie 38 tysięcy multimediów. Z biblioteki korzysta ponad 12 tysięcy czytelników, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli ponad 300 tysięcy książek.
To wszystko dzięki wspaniałym pomysłom, które realizuje placówka. Jednym z nich była ławeczka bookcrossingowa, w której mieszkańcy mogą wymieniać się przeczytanymi książkami. Biblioteka zrealizowała także ciekawy projekt, dzięki któremu zebrano pamiątki Solidarności Regionu Pilskiego, które w formie cyfrowej można oglądać w infokiosku w bibliotece.

Advertisement

Bibliotek, która zarządza Joanna Wyrwa – Krzyżańska skutecznie sięga po środki zewnętrze. Dzięki nim realizuje także ciekawe projekty kulturalne. W ubiegłym roku były to koncerty muzyki poważnej i spektakle popularnych bajek w gminach powitu pilskiego pt. „Kulturalne Weekendy”, w tym roku m.in. recital Stanisława Soyki i pokaz multimedialny na ekranie wodnym w ramach obchodów 100-lecia urodzin poetki i noblistki Wisławy Szymborskiej.

Continue Reading