Kto zmienia nazwy w internecie?

W ostatnich dniach głośno zrobiło o kościele we wsi Łąkie w gm. Lipka. Ktoś  w internecie zmienił jej nazwę na Kościół pw. Bedoesa  SBM. Kilka dni temu jedna z pilskich szkół “dostała” za patrona Patologiczną Gohę.

W internecie w wyszukiwarce Google pojawił się wpis. Zamiast kościoła pw. Miłosierdzia Bożego można było znaleźć kościół pw. Bedoesa SBM. To polski raper, którego teksty dalekie są od katolicyzmu. Mało tego, błąd trafił także do kalendarza Gminy Lipka. Wójt Gminy Lipka przyznaje się do błędu.

Faktycznie nie zauważyliśmy początkowo tego błędu. Gmina Lipka zakupiła 200 sztuk tego kalendarza. Kilka dni temu w Łąkie miał miejsce pożar. Chcemy teraz do nas zaprosić Bedoesa by podpisał kalendarze, a następnie wystawić je na sprzedaż, a zyski przeznaczyć na pogorzelców z Łąkie – dodaje Przemysław Kurdzieko – wójt Gminy Lipka.

To jednak nie wszystko. Ostatnio ktoś zmienił nazwę także Zespołu Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile na Zespół Szkół im.  Patologii im. Gohy w Pile. Dyrekcja dość szybko zareagowała i obecnie na mapach Google wyświetla się już prawidłowa nazwa szkoły.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart