Connect with us

Na sygnale

Krowa wpadła do zbiornika na gnojowicę

Published

on

11 lutego 2022 roku przed godziną 8.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało informację przez CPR, że w miejscowości Grabówka krowa wpadła do zbiornika na gnojowicę.

Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz OSP KSRG Wyszyny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że krowa wpadła do pustego podziemnego zbiornika na gnojowicę zlokalizowanego na zewnątrz za budynkiem inwentarskim.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ustalono, że krowa ważąca około 500 kg wpadła do zbiornika przez niezabezpieczony otwór. Z uwagi na niewielki otworów w porównaniu do gabarytów krowy, strażacy musieli w pierwszej kolejności powiększyć otwór w zbiorniku, a następnie przy pomocy pasów i ładowarki teleskopowej, należącej do sąsiada, wydostać krowę na zewnątrz, gdzie przejął ją właściciel – mówi mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży.

​​​​​​

Właściciel gospodarstwa i przedstawiciele UMiG Budzyń skontaktowali się z kilkoma weterynarzami z prośbą o niezwłoczne przybycie na miejsce zdarzenia – weterynarz nie dojechał w trakcie działań ratowniczych. Właściciela pouczono o konieczności zabezpieczenia otworu. W działaniach trwających dwie godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej w sile12 strażaków.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Policjanci na rowerach

Published

on

By

Policjanci z Chodzieży na rowerach patrolują tereny wokół jezior, ale nie tylko. Sprawdzają także inne miejsca, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i porządek w mieście.

 

Podczas czwartkowej służby na rowerach dzielnicowi odwiedzili kąpielisko przy jeziorze Karczewnik oraz plażę w Ratajach. Kontrole takie podyktowane są zadaniami, jakie stoją przed Policją w związku z zabezpieczeniem sezonu letniego. Stamtąd udali się promenadą w kierunku centrum miasta. Służba na jednośladzie pozwoliła także policjantom na sprawdzenie takich miejsc jak parki, skwery, place zabaw, boiska, a więc wszędzie tam, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony.

Do zadań policjantów poruszających się rowerami należy przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, zapobieganie naruszeniu porządku publicznego oraz zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku. Mundurowi największą wagę przywiązywali do wykroczeń porządkowych, które są najbardziej uciążliwe i szkodliwe społecznie tj. spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecanie czy nieobyczajne wybryki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Samoloty gasiły pożar w powiecie chodzieskim

Published

on

By

16 sierpnia 2022 roku po godzinie 16.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację od wracającego z innej akcji zastępu z jednostki OSP Szamocin o pożarze lasu w okolicy miejscowości Lipiniec (pomiędzy miejscowościami Szamocin, a Lipiniec).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte jest prawie pół hektara młodnika – Nadleśnictwo Podanin, Leśnictwo Lipiny. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się las. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, które dokonały dwa zrzuty wody. Dalsze działania polegały na dogaszaniu pogorzeliska.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie trzy godziny brały udział udział 10 zastępów gaśniczych straży pożarnej PSP i OSP w sile 33 strażaków oraz służby leśne.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement