Connect with us

Na sygnale

Kompletnie pijana 21-latka doprowadziła do dachowania

Published

on

To dopiero była jazda! Kompletnie pijana 21-latka jadąc ulicami Piły doprowadziła do kolizji,a na koniec zakończyła jazdę w przydrożnym rowie.Teraz młodej kobiecie grożą 2 lata za więziennymi kratami oraz grzywna do 30.000 zł!

Wczoraj późnym wieczorem policjanci pilskiej drogówki otrzymali informację o pojeździe, który znajdował się w rowie przy ulicy Wawelskiej. Gdy na miejsce przyjechali mundurowi, na miejscu zastali trzy młode osoby, które razem podróżowały samochodem.

-Policjanci na samym początku usłyszeli historię od 19-letniej pilanki, że to ona kierowała pojazdem, a na widok wybiegającej zwierzyny straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Po szczegółowym rozpytaniu funkcjonariusze ustalili rzeczywisty przebieg zdarzeń. Okazało się, 19-letnia pilanka była tylko pasażerem, ale chcąc pomóc koleżance przedstawiła siebie w roli sprawcy zdarzenia. Pojazdem natomiast kierowała 21-letnia kobieta, która miała w swoim organizmie ponad promil alkoholu – relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot – oficer prasowy KPP w Pile.

21-latka przyznała policjantom z “drogówki”, że w domu wypiła alkohol, a następnie wspólnie ze znajomymi wsiadła do samochodu i pojechała się przejechać po mieście. W pewnym momencie straciła panowanie i zjechała do rowu.

Na szczęście zarówno kierująca, jak i pasażerowie nie odnieśli poważnych obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali 21-latce prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta odpowie za spowodowanie kolizji, za co może grozić grzywna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

 

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Rozpoczął się ostatni etap rozbudowy KP PSP w Pile

Published

on

By

Rozpoczął się IV etap inwestycji pn. : „Rozbudowa i przebudowa budynku strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile przy ul. Moniuszki 1.

Nowy budynek Jednostki Ratowniczo Gaśniczej będzie w kształcie litery „L”, dwukondygnacyjny, o wysokości 10,90 m i powierzchni użytkowej blisko 2200 m².

 

W ramach prowadzonej inwestycji, zrealizowane zostały następujące prace:

  • Rok 2017 – opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Środki pochodziły z budżetu państwa i opiewały na kwotę 177,7 tyś zł.
  • Rok 2018 – I etap inwestycji obejmował roboty wyburzeniowe, wykonano palowanie nad  nowo projektowanym obiektem, wykonano próby nośności jednego pala metodą belki odwróconej, wykonano ławy fundamentowe pomiędzy osiami budynku, izolację termiczną zewnętrznych pionowych płaszczyzn ław fundamentowych na pełnej wysokości ław. Środki na kwotę 1 mln zł pochodziły z budżetu państwa oraz z programu „Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020 ” w kwocie 170,0 tyś zł.
  • Rok 2019 – II etap inwestycji  wykonano wszelkie konstrukcje nośne oraz ściany murowane nośne w poziomie przyziemia- pomiędzy osiami budynku, strop nad przyziemiem- pomiędzy osiami budynku, żelbetowe schody wewnętrzne- pomiędzy osiami budynku, instalacje pod posadzkowe wraz z wyprowadzeniami ich poza obrys budynku, płyty żelbetowe, posadzki parteru w całości obiektu. Środki pochodziły z programu „Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020 ” i wynosiły 2,03 mln zł.
  • Rok 2021 -III etap inwestycji obejmował stan surowy zamknięty bez bram garażowych, ślusarka drzwiowa zewnętrzna oraz okienna wyposażona w nawiewniki higrosterowane oraz parapety wewnętrzne i zewnętrzne, wykonanie stropodachu wentylowanego, wewnętrzne instalacje elektryczne z wszystkimi rozdzielnicami elektrycznymi z osprzętem bez opraw oświetleniowych, gniazd i wyłączników, wewnętrzne instalacje wody i kanalizacji sanitarnej bez białego montażu, wewnętrzne instalacje CO bez grzejników,  instalacja odgromowa, tynki stropów i ścian, ocieplenie elewacji wraz z tynkiem strukturalnym, instalacje wod-kan zewnętrzne wraz z przyłączami, przełożenie węzła CO wraz z kanałami CO i instalacjami do budynku istniejącego. Środki na ten etap inwestycji wynosiły 6 mln zł. i pochodziły z budżetu państwa.
  • Rok 2022 – IV etap inwestycji (aktualnie realizowany) obejmować będzie następujące prace: montaż instalacji fotowoltaicznej, montaż bram garażowych wraz z odciągiem spalin, montaż instalacji wentylacyjnej oraz klimatyzacji, montaż sufitów podwieszanych, wykonanie gładzi gipsowych, montaż grzejników oraz nagrzewnic wodnych, montaż agregatu prądotwórczego.  Środki na realizację zadania pochodzą z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Państwa w latach 2022-2025 ” i opiewają na kwotę 2 mln zł.

Continue Reading

Na sygnale

Akcja strażaków na moście na Noteci

Published

on

By

26 września 2022 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Chodzieży, przeprowadzili ćwiczenia z ratownictwa wodnego, realizowane zgodnie z rocznym harmonogramem doskonalenia zawodowego. Tym razem odbyły się one na moście na Noteci w okolicy miejscowości Milcz.

 

Tematem przewodnim była organizacja działań na wodach szybko płynących. Strażacy przećwiczyli sposoby podejmowania i ewakuacji z wody osób poszkodowanych.

W kolejnej części szkolenia zostało zrealizowane założenie  dotarcia do osoby poszkodowanej  z wykorzystaniem technik ratownictwa wysokościowego, poprzez opuszczenie z mostu zabezpieczonego w specjalistyczny sprzęt ratownika.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement