Connect with us

Na sygnale

Kobieta okradła lombard w Chodzieży

Published

on

Policjanci zatrzymali kobietę, która w jednym z lombardów ukradła złotą bransoletkę. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z lombardów na terenie Chodzieży. Miejsce to odwiedziła mieszkanka Budzynia, która zapragnęła obejrzeć biżuterię. Kiedy sprzedawczyni podała jej paletę, na której znajdowały się złote wyroby, ta wykorzystując chwilową nieuwagę, zabrała złotą bransoletę i schowała pod ubranie.

-Gdy sprzedawczyni zwróciła jej uwagę, że brakuje jednego wyrobu i zażądała jego zwrotu, kobieta stanowczo zaprzeczyła, by cokolwiek wzięła. Mieszkanka Budzynia upierała się przy swojej wersji nawet pomimo tego, że na monitoringu widać było moment kradzieży – relacjonuje st. asp. Karolina Smardz-Dymek z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

Na miejsce wezwano patrol Policji, który zatrzymał 57-latkę i przewiózł do komendy. Tam podczas przeszukania kobiety w jej bieliźnie ujawniono skradzioną bransoletkę o wartości 2300 złotych.
Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała.

Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła faktem, że bardzo jej się spodobała ta bransoletka i kiedy nadarzyła się okazja, po prostu z niej skorzystała.

Advertisement

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Napad na kantor w Chodzieży. Sprawca zabrał ponad 12.000 zł

Published

on

By

Policjanci w całym powiecie szukają sprawcy dzisiejszego napadu na kantor wymiany walut przy Rynku w Chodzieży. Sprawca ukradł ponad 12 tysięcy złotych!

Do zdarzenia doszło po godz. 14.00.

– Sprawca sterroryzował nożem pracownicę kantoru, zażądał wydania gotówki, a gdy ją otrzymał wybiegł z pomieszczenia – relacjonuje zdarzenie asp. Karolina Smardz-Dymek – oficer prasowy KPP w Chodzieży.

Pracownica wszczęła alarm. Przypadkowy przechodzień dogonił napastnika. Doszło między nimi do szarpaniny. Przechodniowi udało się odzyskać worek z pieniędzmi. Sprawca zbiegł.

Na miejscu od kilku godzin pracują policyjni technicy oraz policjanci pionu kryminalnego. Wiadomo, że nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Advertisement

Sprawca ukradł 12.600 zł. Śledztwo trwa.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorom miejskich bratków grozi 5 tys. złotych gryzwny

Published

on

By

Kilka dni temu media społecznościowe obiegł filmik z zuchwałej kradzieży bratków dokonanych przez dwóch mężczyzn w centrum Wyrzyska. Policjanci już ustalili ich tożsamość.

– W piątek, 12 kwietnia otrzymaliśmy informację, że na ulicy Młyńskiej w Wyrzysku doszło do kradzieży bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy i stanowiły element dekoracyjny miasta. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili, że faktycznie skradzionych zostało 10 sztuk sadzonek – informuje W. Zeszot z pilskiej policji.

Jak się okazało sprawcy, którzy dokonali kradzieży zostali nagrani przez świadka zdarzenia. Policjanci widząc to nagranie nie mieli problemów z rozpoznaniem mężczyzn i utalniem ich tożsamości ponieważ są im znani z wcześniejszych interwencji. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 59 i 69 lat.

Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 złotych. Wobec mężczyzn są prowadzone czynności w sprawie o wykroczenie. Za dokonanie kradzieży sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet w wysokości 5 tysięcy złotych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement