Connect with us

Wiadomości

II Noworoczny Bal Przedsiębiorców

Published

on

W ostatnią sobotę odbył się II Noworoczny Bal Przedsiębiorców zorganizowany przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski połączony z akcentem charytatywnym na rzecz Hospicjum w Pile.

Bal był podsumowanie obchodów jubileuszu 30-lecia IGPW. W gościnnych murach Hotelu Gromada w Pile bawili się przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski i ich przyjaciele. Podczas zabawy odbyły się liczne licytacje oraz sprzedaż cegiełek, którym towarzyszyły ogromne emocje

Dzięki hojności przedsiębiorców w wyniku licytacji i sprzedaży cegiełek zebrano rekordową kwotę 𝐩𝐨𝐧𝐚𝐝 𝟕𝟎 𝐭𝐲𝐬𝐢𝐞̨𝐜𝐲 𝐳ł𝐨𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐧𝐚 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳 𝐇𝐨𝐬𝐩𝐢𝐜𝐣𝐮𝐦 𝐰 𝐏𝐢𝐥𝐞.

Ł𝐚̨𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝐜𝐢𝐚̨𝐠𝐮 𝐝𝐰𝐨́𝐜𝐡 𝐞𝐝𝐲𝐜𝐣𝐢 balu, przedsiębiorcy zebrali 𝐤𝐰𝐨𝐭𝐞̨ 𝟏𝟐𝟎 𝐭𝐲𝐬. 𝐳ł, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐚 𝐰 𝐜𝐚ł𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐳𝐨𝐬𝐭𝐚ła 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳𝐧𝐚𝐜𝐳𝐨𝐧𝐚 𝐧𝐚 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳 pilskiego 𝐇𝐨𝐬𝐩𝐢𝐜𝐣𝐮𝐦.

Advertisement

Wspaniałej zabawie towarzyszyły tańce orientalne zespołu Bushra Oriental Dance Group i recitalowy koncert  Sławomira Graczyka zastępcy dyrektora Hospicjum w Pile. Zabawę taneczną poprowadził niezawodny Krzysztof Belak Belgram,  a pamiątkowe fotografie wykonał dla nas Marcin Kelich.  Warto podkreślić, że Krzysztof Belak przekazał na licytacje unikatową płytę a Marcin Kelich całe swoje wynagrodzenie przeznaczył na rzecz Hospicjum.

Dziękujemy naszym drogim przedsiębiorcom za hojne licytacje i wspaniałe upominki rzeczowe przekazane w formie fantów na zakup cegiełek.

Dziękujemy cudownym prowadzącym nasze wydarzenie,  Pani Annie Babij i Krzysztofowi Rauhutowi Członkom Rady naszej Izby, którzy podgrzewali atmosferę licytacji od samego początku do końca.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Published

on

By

22 września Oddział ZUS w Pile, wspólnie z partnerami akcji, zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

Budzimy zrozumienie” to hasło tegorocznej edycji Dnia Osób z Niepełnosprawnością organizowanego przez ZUS. Dzień Osób z Niepełnosprawnością to okazja do wyjątkowych spotkań, porad oraz refleksji. To platforma wymiany doświadczeń międzyludzkich. I właśnie w ten sposób wzajemnie budzimy w sobie zrozumienie.

Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy i informacji z zakresu wsparcia dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz uaktywnienie i integracja osób z niepełnosprawnością. Podczas tegorocznego wydarzenia będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS i współpracujących instytucji.

W ramach tegorocznej akcji, w Oddziale ZUS w Pile, 22 września, od 11:00 do 14:00, na Sali Obsługi Klientów porad udzielać będą przedstawiciele:

Advertisement

– Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,

– Narodowego Funduszu Zdrowia,

– Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,

– Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności.

Advertisement

Serdecznie zapraszamy!

Continue Reading

Wiadomości

Powiat Pilski uruchomił nową mobilną aplikację mMieszkaniec

Published

on

By

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile uruchomił mobilną aplikację mMieszkaniec, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać np. awarie i dziury na drodze, brak oświetlenia, mogą również na bieżąco śledzić różne wydarzenia i działania podejmowane przez samorząd Powiatu Pilskiego.  

– Nowa aplikacja daje wiele możliwości, ale też nakłada na nas dodatkowe obowiązki. Robimy to jednak z myślą o mieszkańcach. Dzięki aplikacji mMieszkaniec każdy może np. zgłosić dziury w drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych czy gminnych. My po otrzymaniu informacji podejmiemy odpowiednie kroki i albo sami zajmiemy się sprawą i rozwiążemy problem, albo przekażemy ją do odpowiedniego zarządcy drogi – tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Poprzez aplikację mieszkańcy mogą również informować o niedziałającym oświetleniu, powalonych drzewach, zalegających odpadach czy barierach architektonicznych.
Na wyciągnięcie ręki jest także budżet Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile. Dzięki aplikacji możecie śledzić, chociażby jak kształtują się wydatki i dochody czy na jakie zadania idzie część Waszych podatków.
– W dalszej kolejności dzięki aplikacji mMieszkaniec chcemy prowadzić konsultacje społeczne. Głos mieszkańców, opinie czy uwagi są dla nas niezwykle cenne – dodaje starosta.

Advertisement

Bardzo praktycznym modułem aplikacji są „Ogłoszenia”, gdzie w najbliższym czasie będziemy między innymi informować o najważniejszych wydarzeniach czy inicjatywach podjętych przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile jak również publikować alerty i ostrzeżenia.

Aplikacja dopiero startuje, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Na bieżąco będziemy uzupełniać w niej treści i reagować na zgłoszenia i sugestie mieszkańców.
– Chcemy, aby mieszkańcy razem z nami budowali lepszą przyszłość naszego powiatu i temu ma w głównej mierze służyć to narzędzie – mówi starosta.

Aplikację mobilną „mMieszkaniec” można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Advertisement
Continue Reading