Finał Esport Mechan Lan zorganizowany przez uczniów “Mechanika”

Zakończył się ogólnopolski turniej esportowy – Esport Mechan Lan w grze Counter-Strike: Global Offensive, organizowany w całości przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

W rozgrywkach finałowych, które odbyły się w dniach od 31 do 4 czerwca wzięło udział 8 zespołów.
Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który ufundował nagrodę za zajęcie I miejsca.

– To ważne wydarzenie organizowane przez grupę uczniów ZST w Pile, które jest dla nich dużym wyzwaniem. Turniej ma już swoją historię i z roku na rok się rozwija. Gratuluję – mówi starosta.

Poza emocjami rywalizacji, które towarzyszą turniejowi warto docenić umiejętności uczniów przy organizacji turnieju oraz doświadczenia, które nabywają: współpraca w grupie, odpowiedzialność za powierzone zadanie, kontakty ze sponsorami, mediami oraz drużynami, umiejętności w zakresie prowadzenia transmisji internetowych i wiele innych.

W tym roku odbyła się już VII edycja turnieju. W samych eliminacjach wzięły udział 32 drużyny (5 i 6 – osobowe). Z roku na rok rozgrywki rozbudowywane są o nowe funkcje, które podążają za zmieniającymi się wymaganiami graczy jak i samej gry. Uczniów nie zraziła pandemia. Wszystko zorganizowali w formie rozgrywek online, prowadzili także transmisję z komentarzem na żywo.
Nagrodę Starosty Pilskiego za zjęcia I miejsca otrzymała drużyna Kopernik Konin.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart