Connect with us

Wiadomości

Enej wystąpi na 50-leciu Gminy Szydłowo

Published

on

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania 50-lecia Gminy Szydłowo Nie zabraknie wydarzeń plenerowych, sportowych i kulturalnych, a na szydłowskiej scenie pojawi się prawdziwa gwiazda wieczoru – Zespół ENEJ.

Rok 2023, to czas celebrowania obchodów 50-lecia Gminy Szydłowo. I choć momentem kulminacyjnym jest dzień 16 czerwca, na który zaplanowano oficjalne uroczystości, to jednak lista wydarzeń artystycznych, sportowych, muzycznych jest bardzo długa, i zaczyna się znacznie wcześniej.

Jak podkreśla wójt Tobiasz Wiesiołek, jubileusz 50-lecia Gminy Szydłowo, to przede wszystkim święto lokalnej społeczności.

– Jest to nasz wielki dzień, dlatego do celebrowania zapraszam każdego mieszkańca Gminy oraz mieszkańców sąsiednich miast i wsi. Wierzę, że ten czas spędzimy pełni pozytywnej energii, życząc naszemu wielkiemu Jubilatowi, kolejnych, szczęśliwych dekad. Pamiętajmy przy tym, że tak ważny jubileusz, jak 50-lecie, to przede wszystkim moment, w którym należy pochylić się nad historią, wspomnieć osoby, które ukształtowały jej filary oraz mówić o wydarzeniach, które złożyły się na naszą tożsamość. Ten dzień to moc atrakcji – dodaje Tobiasz Wiesiołek.

Jak już wspomnieliśmy, oficjalna inauguracja obchodów odbędzie się 16 czerwca i zapoczątkuje ją uroczysta sesją Rady Gminy (godz. 14:30) w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie.

Advertisement

Jubileuszowe przemówienia wygłoszą – wójt Tobiasz Wiesiołek i przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Kliber, a pasjonat lokalnej historii, regionalista Jarosław Leszczełowski, przedstawi prezentację historyczną Gminy. Tego dnia radni podejmą uchwałę w sprawie uczczenia Jubileuszu 50-lecia Gminy Szydłowo. Całe wydarzenie uświetni występ Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Nadnoteckiego w Pile.

Po sesji – jej uczestnicy oraz reprezentanci sołeckich drużyn – przejdą o godz. 18.00 ostatni etap sztafety, która spod CUK uda się na stadion w Szydłowie. Co warte podkreślenia sztafeta będzie trwała kilka dni i odwiedzi wszystkie gminne sołectwa.

Od godz. 16:00 na stadionie w Szydłowie rozpocznie się festyn rodzinny z darmową strefą zamków dmuchanych dla dzieci oraz wieloma konkursami przygotowanymi przez brać szkolną z Szydłowa, grupowe zdjęcie z drona uczestników obchodów w wielkim napisie SZYDŁOWO’50 oraz wręczenie medali.

O godz. 19:00 odbędzie się pokaz kulinarny.

Advertisement

– Zaserwujemy m.in.: świniaka z doła, pieczonego indyka, pieczoną baraninę oraz pieczonego woła. Wszystko okrasimy pieczoną kaszą oraz ziemniakiem ze ślepym śledziem – zdradza wójt Tobiasz Wiesiołek i do degustacji zaprasza każdego uczestnika wydarzenia.

Od godz. 19:30 ze sceny dochodzić będą bluesowo – rockowe brzmienia zespołu Nadmiar, natomiast o godz. 21:00 przed publicznością pojawi się gwiazda wieczoru Zespół Enej.

Całość zakończy się po godz. 22:00 spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement