Connect with us

Biznes

Caravans Salon Poland 2022

Published

on

Caravans Salon Poland w Poznaniu to kluczowa dla branży i pasjonatów caravaningu w Polsce impreza targowa. Idealne miejsce na zaprezentowanie nowości i podsumowanie sezonu zarówno dla wystawców, dealerów i producentów jak również dla społeczności, zlotowiczów i vanliferów, którzy są już po sezonie letnim a zimowe wyprawy dopiero przed nimi. Dlatego 21-23 października Międzynarodowe Targi Poznańskie będą na pewno najważniejszym miejscem dla każdego fana caravaningu, turystyki i podróżowania.

Dlaczego warto przyjść na Caravans Salon

Dogodny termin i lokalizacja, to nie jedyne zalety i argumenty za tym, aby odwiedzić Caravans Salon w Poznaniu. V edycja targów zapowiada się imponująco i rekordowo pod wieloma względami, a każdy, kto jest zainteresowany kamperami, przyczepami i turystyką caravaningową powinien odwiedzić targi, z co najmniej pięciu powodów!

Powód 1 – Różnorodna i bogata ekspozycja w jednym miejscu i czasie

Zakup czy wynajęcie pojazdu turystycznego często wiąże się z długim poszukiwaniem i sprawdzaniem licznych opcji i ofert. Najlepiej jest zobaczyć i sprawdzić kamper czy przyczepę przed ostatecznym wyborem.

Advertisement

Targi w Poznaniu, na których zobaczymy pełen przekrój dealerów, producentów i pojazdów oferowanych w Polsce umożliwiają nam porównanie i sprawdzenie ofert w jednym miejscu i czasie w kilka czy kilkanaście godzin, bez konieczności jeżdżenia i odwiedzania firm w salonach. Nie wspominając już o licznych promocjach i rabatach targowych.

Możemy za jednym razem załatwić zakup lub wynajem, serwis, doposażenie czy dokupić potrzebne nam akcesoria, ponieważ na Caravans Salon wystawcy prezentują każdy aspekt caravaningu: pojazdy, usługi, akcesoria, doradztwo i technologie. Pięć pawilonów caravaningu i niemal 40 000 m2 na pewno daje nasz szerokie możliwości.

Natomiast dla osób, które dopiero wkraczają w świat caravaningu, nie ma lepszej okazji do zobaczenia jak jest On różnorodny, do poszerzenia wiedzy i załapania „bakcyla” podróżowania na 4 kółkach.

Powód 2 – Premiery i nowości

Każda edycja targów w Poznaniu obfituje w premiery kamperów, przyczep, nowych technologii czy gadżetów przydatnych w podróży. Odpowiedni termin imprezy daje szansę na dużą ilość polskich premier modeli, które są prezentowane na początku września w Dusseldorfie na największych targach caravaningowych w Europie.

Advertisement

Globalne marki, dealerzy i polscy producenci chętnie pokazują premiery, wiedząc, że przyciągają one uwagę i są uświetnieniem targów. W poprzedniej edycji pokazaliśmy na Caravans Salon Poland około 20 premier kamperów i przyczep, a ten rok zapowiada się równie obficie.

Nowe modele i wersje tworzone na sezon 2023 to duża część ekspozycji targowej, którą uzupełniają bestsellery poszczególnych marek a także pojazdy customowe i unikatowe. Duża powierzchnia targów daje możliwość zaprezentowania nawet ponad 400 kamperów i przyczep.

Powód 3 – Vanliferzy i podróżnicy

Caravaning to również Vanlife, czyli sposób na życie polegający na mieszkaniu w mobilnym domu, na co dzień, podróżując i zmieniając „miejscówki”, co pewien czas. Jedni w ten sposób żyją cały rok, inni tylko kilka miesięcy w każdym sezonie. Zwiedzają tak Polskę, Europę i inne kontynenty, gromadząc wspomnienia, materiały do blogów, vlogów i książek. Vanliferzy chętnie dzielą się swoimi historiami, przygodami i doświadczeniem i mają niekiedy dziesiątki tysięcy wiernych fanów w internecie.

Strefa Vanlife w Pawilonie 4 podczas Caravans Salon Poland to miejsce tętniące życiem, pełne spotkań z bohaterami blogów. W tym roku na pewno odwiedzą nas nasi Ambasadorzy, czyli Podróżovanie a także ekipy Foxes in Eden, VandalVan, Tripciak Crew i wiele innych, bo w sumie zaplanowaliśmy kilkanaście stanowisk dla podróżników.

Advertisement

Warto przyjść poznać tych ludzi, ich historię i zobaczyć ich vany i kampery, które w wielu przypadkach zbudowali sami i są unikalne, pięknie urządzone i inspirujące dla osób, które chcą same zbudować swojego vana.

Powód 4 – Strefa Retro i społeczność zlotu

Pawilon numer 4 tętni życiem nie tylko za sprawą popularnych Vanliferów, drugą obszerniejszą strefę stanowi RETRO, czyli projekt który realizujemy wspólnie z grupą CamperMajstry, która zrzesza między innymi wielu właścicieli starych, klasycznych i nietuzinkowych kamperów, vanów i przyczep.

W Strefie RETRO zobaczymy zatem około 25-30 zabytkowych, wyjątkowych pojazdów i spotkamy się z ich właścicielami, pasjonatami którzy chętnie o nich opowiedzą.

Nie mniej ciekawy jest też zlot Przystanek_targi, który towarzyszy Caravans Salon Poland. W tym roku ponad 200 ekip zamieszka na placach i parkingach pomiędzy Pawilonami targowymi, tworząc atmosferę imprezy. Zlotowicze również chętnie pokazują swoje kampery i przyczepy, jeśli się ich o to poprosi. Ekipy przybywają z całej polski i nie tylko i są tam ludzie z każdego pokolenia, bo „caravaning to ludzie”.

Advertisement

Powód 5 – Imprezy towarzyszące – Turystka, Jachty i Podróżnicy

Kampery i przyczepy to najważniejsza i największa część ekspozycji targowej 21-23 października, ale w ten weekend odbywa się też kilka innych imprez, które razem z Caravans Salon tworzą blok targów. Co istotne wszystkie te imprezy dostajemy już w cenie biletu na targi caravaningowe.

Tour Salon, czyli targi turystyki i regionów zapewnią atrakcje związane z szeroko pojętą turystyką. Oferty biur podróży, doradztwo w planowaniu wakacji i promocja różnych regionów Polski, to główne tematy imprezy.

Fani żeglarstwa i motorowodniacy na pewno znajdą coś dla siebie podczas Yacht Salon, targów łodzi i sprzętu do sportów wodnych, które debiutują w tym roku w Poznaniu.

Osobną historią jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, na którym na scenie wystąpi ponad 20 prelegentów/podróżników i opowie o swoich podróżach po różnych częściach świata.

Advertisement

To tylko najważniejsze 5 powodów, dla których trzeba być na Caravans Salon Poland 2022 od 21 do 23 października w Poznaniu. Caravaning to bardzo bogaty i różnorodny świat, który warto poznać i których chcemy poznawać, bo już 72% naszych rodaków deklaruje, że chciałoby wypróbować kampera, jako sposób na spędzenie urlopu czy wakacji.

Do zobaczenia na Caravans Salon!

Bilety do kupienia online: https://bit.ly/Bilety_CSP2022

Więcej informacji o targach: https://bit.ly/Caravans_Salon_Poland_2022_info

Lista wystawców: https://bit.ly/Katalog_wystawców_CSP2022

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

500 zł mandatu z powodu stwierdzenia na krakowskim lotnisku: gdybym nawet miał bombę

Published

on

By

fot. PAP

500 zł mandatu dostał krakowianin, który – w odpowiedzi na pytanie pracownika lotniska o zawartość bagażu podręcznego – użył stwierdzenia “gdybym nawet miał bombę…”. Zdanie to uruchomiło lotniskowe procedury bezpieczeństwa.

34-letni krakowianin podczas kontroli bezpieczeństwa na krakowskim lotnisku przed lotem do Monachium na pytanie pracownika ochrony o zawartość bagażu podręcznego odpowiedział: “gdybym nawet miał bombę…”.

 

“Sarkastyczne stwierdzenie krakowianina uruchomiło natychmiast lotniskowe procedury bezpieczeństwa” – przekazał w środę Karpacki Oddział Straży Granicznej.

 

Advertisement

Na lotnisku pojawili się pirotechnicy. Utworzona została strefa bezpieczeństwa, w której przystąpiono do sprawdzenia bagażu. Walizkę podróżnego prześwietliły specjalistyczne urządzenia i detektory. Bagaż sprawdził też pies wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych.

 

W walizce nie znaleziono materiałów wybuchowych, a jedynie rzeczy osobiste właściciela.

 

Mężczyzna wyraził skruchę tłumacząc swoje słowa stresem. Otrzymał mandat w wysokości 500 zł. “Żartowniś może i tak mówić o sporym szczęściu, ponieważ udało mu się odlecieć zarezerwowanym lotem z Krakowa. Bardzo często po tego typu +sucharach+ kapitanowie statków powietrznych nie zezwalają takim pasażerom na wejście na pokład samolotu” – wyjaśniła straż graniczna.

Advertisement

 

Incydent nie spowodował opóźnień w lotach.(PAP)

 

autor: Beata Kołodziej

Advertisement
Continue Reading

Biznes

ZUS: wypłata „czternastki” pewna; nie trzeba składać wniosku

Published

on

By

fot. PAP

25 sierpnia ZUS rozpocznie wypłatę 14. emerytury. Świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku, aby otrzymać pieniądze – mówi PAP prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

“Wypłata czternastej emerytury w bieżącym roku została zagwarantowana ustawowo. Wypłaty są zabezpieczone i na pewno trafią do osób uprawnionych w wyznaczonym terminie” – zapewniła prezes ZUS.

 

Jak dodała, czternasta emerytura, czyli kolejne w 2022 roku dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, trafi do 9 mln emerytów, rencistów i innych osób pobierających świadczenia długoterminowe, w tym 8,1 mln z ZUS.

 

Advertisement

Wśród osób uprawnionych są także pobierający renty socjalne, zasiłki przedemerytalne, emerytury pomostowe, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające, renty inwalidzkie, świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

 

“Co ważne, prawo do świadczenia podstawowego, takiego jak emerytura czy renta, będzie badane na 24 sierpnia, czyli dzień poprzedzający pierwsze wypłaty” – powiedziała prof. Uścińska.

 

Czternastka w pełnej wysokości wyniesie 1338,44 zł. Świadczenie będzie zwolnione z podatku dochodowego, a pobrana zostanie jedynie składka zdrowotna. Dlatego wyniesie 1217,98 zł na rękę. Świadczenie w pełnej wysokości otrzyma ok. 7,7 mln osób, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto. W przypadku osób ze świadczeniem o wysokości między 2900 zł a 4188,44 zł czternastka będzie zmniejszana zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”. Jednak minimalna wysokość czternastki uprawniająca do otrzymania świadczenie wyniesie 50 zł.

Advertisement

 

W ZUS terminy wypłaty tego świadczenia przypadną w dniu 25 sierpnia oraz 1, 5, 6, 10, 15 i 20 września. Natomiast w systemie mundurowym oraz w przypadku osób pobierających zasiłki i świadczenia przedemerytalne z ZUS – wypłata nastąpi we wrześniu. Z kolei osoby pobierające świadczenia rolnicze rzadziej, niż raz na miesiąc, otrzymają czternastkę w październiku.

 

Świadczenie będzie wolne od potrąceń, np. zajęć komorniczych. Nie będzie też wliczać się do dochodu przy ubieganiu się o pomoc społeczną, alimenty czy świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

 

Advertisement

Zgodnie z szacunkami w tym roku na czternastkę może zostać przeznaczone nawet około 11,4 mld zł, w tym 9,5 mld zł dla świadczeniobiorców ZUS. (PAP)

 

Autorka: Agata Zbieg

Advertisement
Continue Reading
Advertisement