Connect with us

Na sygnale

Było czuć gaz na dworcu PKP w Pile

Published

on

Cztery jednostki straży pożarnej oraz specjalna grupa chemiczna zostały skierowane na dworzec kolejowy PKP w Pile, po tym jak na dworcu wyczuwalna była woń gazu.

W  czwartek po godz. 13.30 na stację PKP Piła Główna przyjechał skład z sześcioma wagonami gazu propan-butan. Od razu na stacji czuć było woń gazu. Na miejsce zostały zadysponowane 4 jednostki straży pożarnej oraz Grupa Rozpoznania Chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Pile.
Strażacy sprawdzili zawory , zarówno zasilające jak o upustowe. Stwierdzono że gaz ulatnia się przez zawory bezpieczeństwa ze względu na wysoką temperaturę wynoszącą około 30 stopni Celsjusza.
Na czas akcji trzy okoliczne tory zostały wyłączone z ruchu. Strażacy dokonali pomiarów,  jednak nie stwierdzono nieprawidłowości. Po około godzinie miejsce zostało przekazane SOK, a pociąg po kilkunastu minutach ruszył w dalszą drogę – informuje st. kpt. Paweł Kamiński – z-ca komendanta KP PSP w Pile.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement