Connect with us

Na sygnale

Bezpieczna DK – 11 nad morze

Published

on

Droga Krajowa nr 11 to trasa tranzytowa, ale również główny szlak komunikacyjny nad polskie morze. Co roku na tej trasie dochodzi do dużej ilości wypadków drogowych. Komenda Powiatowa Policji w Pile, Złotowie oraz Chodzieży przygotowały specjalny spot promujący bezpieczeństwo przed tegoroczną majówką.

Przed nami długi weekend majowy. To czas wielu podróży i wyjazdów. Komenda Powiatowa Policji w Pile we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Chodzieży oraz Złotowie przygotowała spot profilaktyczny, którego zadaniem jest nakłonić kierowców do krótkiej refleksji na temat bezpieczeństwa na drodze. W filmie ukazały się m.in. nagrania niebezpiecznych sytuacji na drodze oraz zdjęcia z prawdziwych wypadków, które miały miejsce w naszym regionie. Mamy nadzieję, że kierowcy, którzy zobaczą ten przekaz zastanowią się nad tym czy dla krótkiej chwili warto jest ryzykować aż tyle.

Życzymy udanego wypoczynku, ale przede wszystkim bezpiecznych podróży!

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement