Connect with us

Na sygnale

8 kradzieży w 3 tygodnie

Published

on

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 30-letniego mieszkańca Piły, który w krótkim odstępie czasu dokonał 8 kradzieży na terenie jednego z marketów budowlanych w Pile. Policjanci odzyskali również wszystkie przedmioty.

28 grudnia, w godzinach wieczornych oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej w jednym z marketów budowlanych w Pile. Na miejsce zadysponowany został patrol, którego policjanci potwierdzili zgłoszenie i wylegitymowali sprawcę.

Okazał się nim 30-letni pilanin, który schował pod kurtkę wiertarko-wkrętarkę o wartości blisko 500 złotych i wychodząc ze sklepu nie zapłacił za towar. Interwencja mogłaby zakończyć się nałożeniem przez policjantów mandatu karnego, gdyby nie fakt, że to nie jedyna kradzież mężczyzny w ostatnim czasie.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą udowodnili mężczyźnie dokonanie 8 kradzieży w przeciągu niespełna trzech tygodni grudnia. Łupem padły elektronarzędzia, których ostateczna wartość wyniosła ponad 4800zł. Każdy z przedmiotów po kradzieży był przez mężczyznę sprzedawany w lokalnych lombardach. Funkcjonariusze w trakcie prowadzenia czynności odzyskali wszystkie przedmioty, które zostały wcześniej skradzione.

Advertisement

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z dokonaniem kradzieży, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading

Na sygnale

W Pile na stawkach utonął 22-latek

Published

on

By

Tragiczny początek wakacji. W czwartek wieczorem w stawkach przy ul. Kusocińskiego utonął 22-latek.

W czwartkowy wieczór dwóch 22-latków postanowiło popływać w “stawkach” przy ul. Kusocińskiego. W pewnym momencie jeden z nich zaczął się topić. Drugi z mężczyzn ruszył mu na ratunek. Zdołał wyciągnąć go z wody, a następnie rozpoczął reanimację. Sytuacja była dramatyczna.

Po chwili pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął czynności ratunkowe i zabrał 22-latka do szpitala. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji młody mężczyzna zmarł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi pilska policja pod nadzorem prokuratury.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement