Connect with us

Wiadomości

27 sierpnia II Marsz Równości przejdzie przez Piłę

Published

on

Druga edycja pilskiego marszu równości, tym razem pod hasłem “Wszyscy kochamy tak samo” wyruszy z pilskiej Wyspy w sobotę o godzinie 15:00.

Marsz będzie poprzedzony piknikiem, na którym wystawią się organizacje pozarządowe, zajmujące się tematyką osób LGBTQ+. Planowany jest też panel rozmów o transpłciowości. Piknik rozpocznie się o godzinie 13.00 przy scenie w parku na Wyspie.

 

Po pikniku marsz przejdzie ulicami Piły, aby zamanifestować poparcie dla osób LGBTQ+ oraz dla ich postulatów – m.in. dla równości małżeńskiej, czy dla zmiany przepisów przy korekcie płci. Organizatorzy chcą pokazać, że w Pile mieszkają osoby LGBTQ+ i ich sojusznicy, a samo miasto jest otwarte i kolorowe.

 

Advertisement

-Nasze miasto jest miastem otwartym. Każdy może przyjść na nasz marsz i przejść się razem z nami ulicami Piły. Wszyscy organizatorzy poświęcili dużo czasu i ambicji, aby ten marsz był jeszcze lepszy. Nie ważne tak naprawdę ile osób przyjdzie. Najważniejsze żebyśmy wszyscy w ten dzień się zjednoczyli i razem się świetnie bawili – mówi Klaudia.

 

-Na co dzień nie okazują sobie uczuć, nie trzymają się za ręce, marsz równości ma za zadanie to zmienić. Pokazać że to nic nadzwyczajnego widzieć parę jednopłciową trzymającą się za ręce. Codziennie mamy paradę osób heteroseksualnych, które nie muszą spoglądać za za siebie czy jest bezpiecznie, aby okazać sobie uczucia -dodaje  Dominik.

 

Zdaniem organizatorów to ważne by marsze równości odbywały się nie tylko w dużych miastach.

 

-Co roku do grona miast organizujących marsze równości dołączają kolejne. W tym roku jest ich już około trzydziestu, niektóre z nich naprawdę nieduże jak np. Gryfino koło Szczecina.To dobry trend. Pokazuje, że poza metropoliami też osoby LGBTQ+ znajdują wsparcie – mówi Kamil.

 

Advertisement

Tęczowy, radosny korowód przejdzie ulicami: al. Jana Pawła II, al. Wojska Polskiego, Okrzei, Staromiejską, 1 Maja, Piłsudskiego, 11 Listopada, pl. Konstytucji 3 Maja na ulicę 14 Lutego. Rok temu na marszu równości pojawiło się około 300 osób, w tym roku organizatorzy liczą na podobną frekwencję.

Autor: Marsz Równości w Pile

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kultura

Koncert GOSPEL „ Oh Happy Day” w Pile

Published

on

By

Niezwykłe wydarzenie muzyczne szykuje się w w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się tam I Festiwal Pieśni Chóralnej – Koncert GOSPEL „ Oh Happy Day”.

 

W koncercie wystąpią Chóry zrzeszone w Oddziale Nadnoteckim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile

Partnerem koncertu jest Powiat Pilski.

Koncert odbędzie się 2 października 2022r. (niedziela) o godz.16.00 w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych  na Osiedlu Górnym w Pile.

Advertisement

Wystąpią:

  1. Chór Halka z Piły
  2. Chór Di Ortica z Szydłowa
  3. Chór  Sonata z Okonka
  4. Chór Ballada z Debrzna
  5. Chór Gromada ze Starej Wiśniewki
  6. Chór Tęcza z Zakrzewa
  7. Chór Euforia z Człuchowa

Dyrektor Artystyczny

Przemysław Wojnarowski

Dyrygenci

Lilia Czaja

Maria Kaaz Rożeńska

Advertisement

Patryk Miara

Soliści

Aleksandra Olejnik

Goście z Ukrainy

Mykola Sikora i Olena Slyusarenko

Advertisement

Muzycy

Roman Zemke

Henryk Misiurny

Tomasz Wyrzykowski

Przemysław Wojnarowski

Advertisement

Program koncertu

1.Otwieram me usta sławię Pana

  1. Modlitwa o pokój

3.Hold On

4.Amazing Grace

5.Oh Happy Day

6.Go down Moses

Advertisement

7.You raise me up „Podnosisz mnie”

8.Going

9.Worship the Lord

10.Leć o pieśni

Serdecznie zapraszamy! Wstęp jest wolny.

Advertisement

Continue Reading

Lifestyle

Dagmara Kaźmierska: Zaczynam przygodę z teatrem i stand-upem

Published

on

By

Gwiazda programu „Królowe życia” już wkrótce zadebiutuje na deskach warszawskiej Sceny Relax. Dagmara Kaźmierska lubi nietuzinkowe wyzwania zawodowe,  jest więc niezwykle podekscytowana nowym projektem i cieszy się, że będzie mogła sprawdzić się w stand-upie, bo to niezwykle wymagająca forma artystyczna. Nie ukrywa też, że chciałaby zagościć w teatrze na dłużej.

 

Uczestniczka popularnego programu TTV została zaproszona do współpracy przez Aleksandrą Radomską i Pauliną Potocką. Wraz z grupą popularnych komików wystąpi w  „Queen D. Stand up show”.

 

– Dopiero zaczynamy, a co to będzie? To na razie jest tajemnica. Nie będę grała w sztuce, ale idziemy w kierunku stand-upu. Oczywiście, gdyby mi się nie spodobał ten pomysł, to nie wzięłabym w tym udziału, ale jestem bardzo ciekawa, co z tego wyjdzie, i sama przed sobą chcę się sprawdzić – mówi agencji Newseria Lifestyle Dagmara Kaźmierska.

 

Advertisement

Gwiazda programu „Królowe życia” zdaje sobie sprawę z tego, że stand-up wymaga dużej kreatywności. By porwać publiczność, wykonawca musi mieć niezwykłą charyzmę. I choć ona sama lubi wychodzić poza schematy, to nie ukrywa, że przed tym debiutem czuje lekki stres.

 

– To nie jest mój pierwszy kontakt ze sceną, z publicznością. Aczkolwiek na pewno jest to zupełnie inne przeżycie niż telewizja, bo to jednak jest na żywo kontakt z ludźmi. Jest więc stres, jest trema. To nie jest takie hop siup – mówi.

 

Tytułowa „Queen D” ma jednak nadzieję, że sprawdzi się w tej nowej zawodowej roli i że jej przygoda z teatralną sceną potrwa nieco dłużej.

 

Advertisement

– Zobaczymy, jak mnie przyjmie widownia. Jeżeli się spodobam, to może mnie przetrzymają – mówi.

 

Mimo że telewizja TTV postanowiła zawiesić program „Królowe życia”, to Dagmara Kaźmierska nie zamierza odchodzić z mediów i z show-biznesu. Jak dotąd na brak propozycji zawodowych nie może narzekać. Wkrótce będzie ją można zobaczyć na szklanym ekranie w filmie „Ślicznotki”, gdzie wcieli się w przyjaciółkę Joanny Kurowskiej.

– W kinach będzie film, a co dalej – to zobaczymy. Na razie sobie odpoczywam od telewizji, troszkę oddechu trzeba złapać – mówi.

Continue Reading
Advertisement