Connect with us

Na sygnale

23-letnia nietrzeźwa i po narkotykach prowadziła auto

Published

on

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 23-letnią pilankę, która nie posiadając uprawnień kierowała pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas swojej jazdy uszkodziła elewację budynku mieszkalnego.

W czwartkową noc funkcjonariusze patrolowali rejon osiedla Górnego w Pile. Jadąc ulicą Mickiewicza zauważyli samochód marki Ford, który na widok radiowozu gwałtownie ruszył ze skrzyżowania. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Kierująca pojazdem chcąc wjechać na posesję skręciła w prawo, gdzie wpadła w poślizg i uderzyła prawą stroną pojazdu w elewację budynku. Policjanci natychmiast podbiegli do kobiety, aby udzielić pomocy, która jak się okazało ostatecznie nie była potrzebna.

-Funkcjonariusze wyczuli natomiast silną woń alkoholu od kierującej i poddali ją badaniu. Wynik wskazał ponad dwa promile w jej organizmie. Mundurowi potwierdzili również fakt, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania tym pojazdem – informuje st.sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

23-letnia pilanka została również poddana specjalistycznym badaniom, których wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy oraz marihuany w jej organizmie. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za popełnione wykroczenia drogowe odpowie przed sądem, który może orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat oraz grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pożar na pilskim Gładyszewie

Published

on

By

Po godz. 13.00 doszło do pożaru na pilskim Gładyszewie.

Strażacy otrzymali wezwanie do pożaru pozostałości roślinnych.

– Na miejsce zostały wysłane 3 zastępy straży pożarnej – relacjonuje Paweł Kamiński z KP PSP w Pile.

Właściciel posesji przy ul. Turkusowej nie mógł sobie poradzić z ogniskiem. Konieczna była interwencja strażaków.

Przypominamy, że w naszym powiecie obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ściółka ma około 10 % wilgotności, co odpowiada kartce papieru. Nawet najmniejsza iskra może doprowadzić do wielkiego pożaru.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Odnalazł się skradziony plac zabaw

Published

on

By

fot. FB

Dzięki czujności mieszkańców Piły oraz Policji udało się odszukać plac zabaw, który został skradziony w nocy z poniedziałku na wtorek. Na policję sam zgłosił się także złodziej.

Przypomnijmy, że plac zabaw był przygotowany do postawienia i leżał przy przedszkolu Velmilion przy ul. Sikorskiego. Jakież było zdziwienie dyrekcji i pracowników, kiedy we wtorek rano zauważyli jego brak.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jednocześnie pracownicy przedszkola zamieścili zdjęcie placu zabaw w mediach społecznościowych. Lawina ruszyła. To właśnie dzięki sygnałom od mieszkańców policja otrzymała informację, że plac zabaw znajduje się na terenie jednych z ogródków działkowych w Pile.

Pracownicy przedszkola pojechali w to miejsce i potwierdzili, że to ich plac. Policja zaczęła prowadzić swoje śledztwo.

Zupełne zaskoczenie przyszło po południu, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Pile stawił się 50-letni mężczyzna. To właśnie on zabrał plac zabaw i przewiózł go na swoją działkę.

Advertisement

-Sprawca tłumaczył się, że myślał, że plac zabaw jest wystawiony do utylizacji – mówi sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pobytu za kratkami.

Continue Reading